کاشف اسرار-مدیرعامل آبفای گیلان خطاب به استاندار با اشاره به اینکه عمده پروژه های در حال اجرای شرکت در راستای افزایش کیفیت آب است، ، لیکن برای اتمام طرح های به ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش کاشف اسرار،سید محسن حسینی سالکده در جریان بازدید”ارسلان زارع” به مناسبت یازدهم دی ماه، سالروز تشکیل شرکت های آب و فاضلاب از تصفیه خانه بزرگ اب گیلان به بیان نحوه ی تشکیل شرکت های آب  وفاضلاب استانی پرداخت.

وی خاطر نشان کرد:  مجلس شورای اسلامی در سال ۶۹ قانون تصویب تشکیل شرکت های آب و فاضلاب استانی را مصوب کرد، گفت: تا قبل از تشکیل شرکت آبفا عمده فعالیت های مربوط به آب از جمله تامین و توزیع آب شهری توسط شهرداری ها انجام می شد.

این مسئول،متذکر شد: اینک در ۱۶ شهرستان و ۵۰ شهر خدمات آب و فاضلاب توسط آب و فاضلاب شهری انجام می شود .

به گفته حسینی سالکده،در حال حاضرجمعیت تحت پوشش شبکه آب از ۵۸ درصد  به  ۹۹٫۹۴ درصد ارتقا یافت و جمعیت تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب نیز از ۴۳ درصد به ۷۱ درصد افزایش یافته و به عدد ۶۹٫۹ درصد رسیده است.

وی تاکید کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه جمعیت تحت پوشش آب شرب به ۹۹٫۹۷ درصد و جمعیت تحت پوشش فاضلاب استان به ۷۳ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل آبفای گیلان،تصریح کرد: عمده پروژه های در حال اجرای شرکت در راستای افزایش کیفیت آب است.

حسینی سالکده تاکید کرد: ۷۶درصد مصرف کنندگان آب زیر ۲۰مترمکعب از این نعمت الهی استفاده می کنند که نشانی براثرگذاری برنامه های مدیریت مصرف است، لیکن برای اتمام طرح های به ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گفته وی افزایش مخازن ذخیره آب که ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر مکعب بود و به ۳۸۵ هزار مترمکعب رسیده است.

این مسئول ابراز کرد: ما با نیروهای حرفه ای شرکت و تنوع منابع مختلف تولید توانسته ایم تعداد مشترکین خانگی را از ۱۲۴ هزار به ۴۰۹ هزار مشترک ارتقا دهیم،ضمن این که ۲۰درصد بانوان شاغل در شرکت در پست های مدیریتی مشغولند.

حسینی سالکده با اشاره به اینکه بزرگترین طرح آبفای گیلان به روش BOTدر حال اجراست گفت: جهت افزایش ظرفیت دبی آب تصفیه شده و تامین آب مناسب شهرها و روستاهای مرکزی و شرقی گیلان احداث مدول دوم وبهسازی مدول اول تصفیه خانه بزرگ آب گیلان با ظرفیت ۶ متر مکعب در ثانیه  با رقم ۱۶۸۲ میلیار ریال به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شده است که ۵۶۸ روستا با جمعیت ۴۳۷ هزار و ۷۴۵ نفر از این تصفیه خانه بهره مند خواهند شد.

وی افزود: سامانه غیرحضوری با شماره ۱۲۲ توانسته ۸۷۹۷فقره فرآیند اداری فروش و نصب انشعاب را در مدت زمان کوتاه به ثبت برساند.

مدیرعامل آبفای گیلان همچنین از افتتاح ۱۹ پروژه در دهه فجر سال جاری خبر داد و افزود: این پروژه ها با ۲۶۷میلیارد ریال اعتبار آماده افتتاح است.

استاندارگیلان نیز طی سخنانی با تبریک سالروز تاسیس شرکت آب وفاضلاب از میزبانی این شرکت تقدیر کرد و گفت: موضوع مهم آب آشامیدنی و تلاش مجموعه و نقش مهمی که در زندگی مردم دارد،قابل تقدیر است.

ارسلان زارع،اظهار کرد: ما به عنوان مسئولین باید از مردم هم بابت صبوری هایی که به خرج داده اند تشکر کنیم و با توجه به اینکه هنوز با استانداردهای جهانی فاصله داریم آنان را به مدیریت مصرف بیش از پیش ترغیب نماییم.

وی با اشاره به برنامه یکپارچه سازی شرکت های آب وفاضلاب و تایید این نکته که اقدام خوبی بوده تاکید کرد: امید است با تکمیل پروژه های در دست اجرا شاهد افزایش کیفیت در عین کمیت آب باشیم،

به گفته این مقام، ۲ برابر شده ظرفیت تصفیه خانه و ارتقا آن به ۶ هزار لیتر برثانیه با تجهیزات بهروزی که نصب شده و بهره مندی روستاهای در مسیر افق های روشنی را برای این هدف نمایان می شارد به نحوی که امید می رود با برنامه ریزی صحیح و هدفگذاری مناسب همه طرح های موجود اولویت بندی و فازبندی شود و بخشی در سال آینده به بهره برداری برسد.

زارع ضمن ابراز خرسندی از عملکرد سامانه غیرحضوری ۱۲۲آبفای گیلان ،تاکید کرد: از همه مدیران آبفا انتظار است در تکریم مردم کوشاتر باشند و برای پیشگیری از مراجعات حضوری و شفافیت اداری به تقویت این سامانه بپردازند.،چرا که در شان مردم نیست برای دریافت یک انشعاب آب چند هفته رفت و آمد کنند.

وی با اهمیت خواندن فعالیت این شرکت در امر توسعه، اشتغال و رونق تولید ،اعتقاد دارد: خدمات این شرکت علاوه بر ایجاد رفاه دربین مردم می تواند تاثیر مستقیمی در کارآفرینی و اشتغال داشته باشد.

این مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد، تصفیه خانه بزرگ آب گیلان حتما در موعد مقرر به بهره برداری برسد و اتمام این پروژ ه گام مهم دیگری در راه خدمت به مردم و تحقق آرمان های اسلامی باشد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :