کاشف اسرار-دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با متمدن، فرهنگی و میهمان نواز خواندن مردم شهر رشت، تاکید کرد: حضور شهر رشت در شبکه های خلاق بسیار ارزشمند است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،حجت الله ایوبی در مراسم ویژه برنامه :”روز رشت”در تالار مرکزی این شهر طی سخنانی،اظهار کرد: به هر شهری رفتم پشت تریبون تنها از من تشکر کردند .

وی ادامه داد:در این برنامه سه بار از قول سه نفر به حضور همسرم در کنار من تاکید شد که برای من جای خوشحالی بسیاری است و نشان از فرهنگ والای رشتی ها و شخصیت آنها دارد.

این مقام وزارت علوم،تحقیقات و فن آوری،گفت: اعتقاد دارم که این شهر در بسیاری از زمینه ها ابتکاراتی ویژه دارد مخصوصاً در عرصه فرهنگ و هنر که حتی از تهران هم به گواهی بسیاری از کارشناسان جلوتر است.

ایوبی با تاکید بر نقش و اهمیت مدیریت شهری ،خاطر نشان کرد: جهان امروز جهان شهر‌محور است و خوشبختانه امروز شهرداری و شهرداران در ایران هم از جایگاهی شایسته برخوردار هستند.

وی ابراز کرد: شهر رشت نه‌تنها در زمینه خوراک‌ بلکه در بسیاری از زمینه های دیگر همچون، فرهنگ، هنرهای تجسمی و… ایده‌های خلاق دارند.

به گفته دبیرکل ملی یونسکو در ایران،گردشگرانی که به کشورهای مختلف سفر می کنند یکی از مواردی را که به آن توجه دارند، غذاها و خوراکی ها است و رشت هم اکنون خوراکی هایی دارد مثل میرزا قاسمی که در رستورانهای مختلف جهان سرو می‌شود.

ایوبی با بیان اینکه شهرهای خلاق در جهان تنها ۲۴۶ شهر هستند و حتی تهران نتوانسته است در این شبکه وارد شد،تاکید کرد: حضور شهر رشت در شبکه های خلاق بسیار ارزشمند است.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی در شهر رشت در زمینه های مختلف در حال انجام است، گفت: در جهان عمر مدیریت شهرداران گاهی به بالای ۲۰ تا ۳۰ سال می رسد.

این مقام خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر رشت،متذکر شد:اعضای شورا توجه داشته باشند که اگر شهردار خوبی گیرشان آمده، آن را نگه دارند.

ایوبی به تبیین ویزگیهای ارزشمند شهروندان رشت پرداخت و ابراز کرد: یکی از ویژگیهای این منطقه وجود آب، دریا و باران است و رشت را به شهرباران می شناسند.

به گفته وی،آب آلودگی را پس نمی زند بلکه آن را زایل و محو می کند، ویژگی بارز مردم این منطقه هم از آب و دریا ریشه می گیرد.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران،اعتقاد دارد: روزهایی مانند “روز رشت” روزهای شادی و نشاط هستند و ما باید از این فرصتها برای حفظ شادابی اجتماعی استفاده کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :