کاشف اسرار-شهردار رشت،گفت: امیدواریم بتوانیم یک مقوله دیگر از اولین ها را برای شهر رشت رقم بزنیم و “روز رشت” اولین شهری در کشور باشد که روز آن در تقویم رسمی کشور ثبت می شود.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،ناصر حاج محمدی در آیین ویژه “روز رشت”در تالار مرکزی شهر واقع در “بوستان ملت” با بیان این پیشنهاد، از حجت الله ایوبی به عنوان دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران که میهمان ویژه این آیین بود خواست تا در انجام این کار مهم دست مدیریت شهری را بگیرد.

وی با بیان این که شهر رشت آلان به برکت برند شهر خلاق خوراک شناسی یکی از شهرهای بین المللی است،خاطر نشان کرد:در جهان تعداد اندکی شهر خلاق داریم که رشت افتخار دارد در این جمع قرار گرفته است.

این مسئول،ابراز کرد: برند شهر خلاق باید برای شهر رشت توسعه اقتصادی ایجاد کند و خوشبختانه ما آلان داریم به این سمت پیش می رویم.

حاج محمدی با بیان این که امروز با حضور “ایوبی” پلاک کوبی شهر خلاق خوراک رشت در ساختمان تاریخی شهرداری انجام می شود، گفت: با اقداماتی که در زمینه شهر خلاق خوراک انجام شده و از این پس هم انجام خواهد شد، شهر رشت و خوراکی های آن را در جهان می شناسند و گردشگران با سرچ کردن در اینترنت اطلاعات بسیاری در این زمینه خواهند یافت.

وی اثرات بهبود اقتصاد شهری را در زمینه کاهش تعداد بیکاران و ازدواجهای ناموفق دانست و معتقد است: وقتی اقتصاد یک شهر پویا باشد آسیبهای اجتماعی یاد شده نیز در آن شهر کاهش می یابند.

شهردار رشت همچنین به سفر مدیران شهری یوانگجوی چین به رشت و بیان تجارب ارزشمند آنها در زمینه بهره گیری از برند شهر خلاق اشاره کر.

به گفته حاج محمدی، همانطور که در آغاز این برنامه به شکل نمادین حاج میرزا خلیل رفیع کلید شهر را پس از ۱۵۰ سال به شورای اسلامی دادند و این شورا هم آن را به بنده واگذار کردند، من امیدوار شایسته اعتماد یاد شده باشم.

وی تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان، پاکسازی آلودگی رودخانه های رشت و جمع آوری و ساماندهی فاضلاب شهری را از جمله برخی از پروژه های در دست اجرا شهرداری اعلام کرد.

این مسئول با تاکید بر این که به حاج میرزا خلیل رفیع قول می دهیم شهر رشت را برای مردم رشت شاداب و پرنشاط کنیم،ادامه داد: به حاج میرزا خلیل رفیع قول می دهیم حمل و نقل شهری آسان شود، مسائل و مشکلات شهری مورد توجه قرار گیرد .

به گفته حاج محمدی ،مسئله گیر کردن شهروندان در ترافیک سنگین با تصویب ایجاد تراموا در شورای عالی ترافیک برای همیشه در شهر رشت حل می شود.

وی استان گیلان و دو استان دیگر شمالی مازندران و گلستان نگین کشوردانست و تاکید کرد:باید از طبیعت بکر، سرشار و زیبای آنها محافظت کرد.

شهردار رشت در پایان،گفت: امیدواریم با برنامه هایی که انجام می شوند، رشت شهری شناخته شده برای همه گردشگران تبدیل گردد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :