کاشف اسرار- مدیرعامل شرکت گاز گیلان اظهار داشت: با تلاش پرسنل خدوم گاز گیلان ۲ هزار و ۱۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده است  و درصد بهره مندی روستایی استان به ۹۵٫۱ درصد رسیده و این درحالیست که متوسط بهره مندی خانوارهای روستایی در سطح کشور ۷۹ درصد است.

به گزارش کاشف اسرار،حسین اکبر” به گاز دار بودن ۵۱ شهر گیلان نیز اشاره و اظهار کرد: تمامی شهرها به غیر از ماسوله (بدلیل داشتن بافت تاریخی) از نعمت گاز برخوردار هستند و درصد بهره مندی شهری در گیلان۹۹٫۹۷ درصد می باشد که از متوسط کشوری (۹۷٫۵ درصد) بیشتر می باشد.

وی خاطر نشان کرد:در حال حاضر ۲۰ هزار و ۹۱۵ کیلومتر در گیلان شبکه گاز اجرا و بیش از ۵۹۱ هزار انشعاب گاز در استان نصب شده است.

این مسئول، تعداد مشترکین گاز استان را در حال حاضر بیش از  یک میلیون و ۸۶ هزار مشترک عنوان و تصریح کرد: از این تعداد مشترک ۷۷ هزار و ۵۵۵ مشترک تجاری، پنج هزار و ۶۶۶ مشترک صنعتی، ۶۳۰ هزار و ۱۸۲ مشترک خانگی شهری و ۳۷۳ هزار و ۲۵۶ مشترک خانگی روستایی و سه مشترک نیروگاهی است.

“اکبر”در پایان از برنامه ریزی این شرکت برای اجرای عملیات گازرسانی به ۱۲۵روستای صعب العبور و کوهستانی استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۰ روستا در دهه فجر از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :