کاشف اسرار-سرپرست معاونت فنی و اجرائی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با اعلام وجود ۵ هزار و ۶۷۰ دستگاه تاکسی در شهر،حدود ۲ هزار از این تاکسی را فرسوده و قدیمی ترین تاکسی ها را پیکان ساخت ۱۳۷۷ شمسی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،علی رضا زارع در جریان گشت و بازرسی از سطح شهر رشت به بیان تاریخچه تاسیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت پرداخت و اظهار کرد: این سازمان در سال ۱۳۹۵ و با ادغام چهار سازمان حمل و نقل و ترافیک، پایانه‌های مسافری، تاکسیرانی و اتوبوسرانی تشکیل شد.

وی با اشاره به وجود حدود ۲ هزار دستگاه خودرو تاکسی فرسوده در رشت،عدم همکاری شرکت های ایران خودرو و سایپا در خصوص ارائه پیش فاکتور برای تبدیل احسن خودروها را یکی از مهم ترین مشکلات حال حاضر اعلام کرد.

این مسئول با اعلام فعالیت ۵ دستگاه خودرو گشت نظارت و بازرسی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت،ساعات کاری بازرسین را از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۱ شب ذکر کرد.

زارع با بیان این که دو دسته موسسات کرایه اتومبیل در شهر رشت فعالیت دارند،خاطر نشان کرد:یک دسته آژانس ها از سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت دارای مجوز می باشند که تعداد آنها بالغ بر ۴۴ موسسه است.

به گفته وی،آژانس های دیگر از اتحادیه صنفی موسسات کرایه انومبیل دارای مجوز می باشند که تعداد این موسسات حداقل ۳۰۰ موسسه است.

سرپرست معاونت فنی و اجرایی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت،یاد آور شد:برابر مصوبه هیات وزیران در سال ۹۵، پروانه کسب در امور مربوط به آژانس های حمل و نقل عمومی بار و مسافر درون شهری باید برابر قوانین و ضوابط اتحادیه های صنفی انجام بشود و نظارت بر چگونگی فعالیت آنها در درون شهرها توسط شهرداری ها صورت بگیرد.

زارع ،تصریح کرد: برای نظارت شهرداری رشت بر موسسات کرایه اتومبیل دارای مجوز از اتحادیه صنفی شهرستان رشت اختلاف نظر وجود دارد و اتحادیه تبعیت از مصوبه هیات وزیران ندارد،تاکید کرد:به تخلفات دارندگان مجوز از شهرداری رشت ظرف مدت ۲۴ یا ۴۸ ساعت در کمیته انظباطی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر رسیدگی و رای صادر می شود.

وی ادامه داد:در صورت احراز تخلف توسط کمیته ،خودرو خاطی به پارکینگ انتقال داده می شود و کلیه آژانس های تحت پوشش سازمان باید پارکینگ و شرکت ثبت شده حمل و نقل داشته باشند.

این مسئول،ورود خودروهای مسافر بر شخصی بین خطوط تاکسی رانی و پارک خودروهای شخصی در ایستگاه های تاکسی و اتوبوس را از جمله مهم ترین مشکلات سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت ،ذکر و بر ضرورت همکاری پلیس راهور جهت حل این معضلات و نظم بخشی تاکید کرد.

زارع با اشاره به وجود ۵ هزار و ۶۷۰ دستگاه تاکسی،۱۹۹ دستگاه تاکسی ون و ۱۴۱ دستگاه تاکسی بی سیم مجموع تاکسی ها را ۶ هزار و ۱۰ دستگاه اعلام و متذکر شد: تاکسی ها در ۶۲ محور فعالیت دارند و عمر متوسط تاکسی های فعال ۱۰ سال است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۹۸ دستگاه میتی بوس در ۱۱ محور ،عمر متوسط این خودروهای در حال فعالیت برای حمل و نقل مسافر را ۱۵ سال بیان کرد.

سرپرست معاونت فنی و اجرایی سازمان مذکور،با اعلام فعالیت ۲ هزار و ۸۳۲ نفر به عنوان رانندگان سرویس مدارس،اظهار کرد:تعداد ۶۹ شرکت به عنوان شرکت های پیمان کاری سرویس مدارس فعالیت دارند.

زارع در پایان تعداد شرکت های فعال در راه آهن(۳۵)،فرودگاه(۴۹)،بیمارستان(۲۹)و ترمینال(۳۰)اعلام کرد و از شهروندان و مسافران درخواست کرد تخلفات را به موقع به سازمان از طریق شماره تلفن ۰۱۳-۳۳۸۵۴۱۳۷ یا مراجعه به نشانی:بلوار چمران-حد فاصل میدان امام حسین(ع) ،خیابان فلسطین ،گزارش بدهند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :