کاشف اسرار- صبح امروز؛ با حضور استاندار گیلان و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان،۱۱ دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل مرکز اورژانس استان رونمایی شد.

به گزارش کاشف اسرار،استاندار گیلان طی سخنانی در این مراسم،اظهار کرد: یکی از بخش های خدمات رسانی از سوی  وزارت بهداشت به مردم در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق مراکز اورژانس جاده ای و شهری  صورت می گیرد،

ارسلان زارع، خاطر نشان کرد:در گیلان حدود ۵۰۰ نفر پرسنل اورژانس ۱۱۵ در ۶۲ پایگاه اورژانس جاده ای و شهری، خدمات رسانی به مردم استان را بر عهده دارند.

وی متذکر شد: برای تقویت و بهبود شاخص های خدمات رسانی به ویژه  در مناطق صعب العبور و پایگاه های اورژانس جاده ای استان، استفاده از آمبولانس هایی با استاندارد جهانی ضروری به نظر می رسید.  

این مقام ،یکی از نیازهای استان به ویژه در مناطق کوهستانی و صعب العبور را استفاده از آمبولانس های دو دیفرانسیل عنوان کرد.

زارع، افزود:  علاوه بر این، تجهیزات و امکانات پیشرفته تعبیه شده در درون آمبولانس ها، بهبود خدمات رسانی را بسیار بهبود بخشیده است.

وی ابراز کرد:این کار ارزشمند که بالغ بر ۱۷میلیارد تومان هزینه داشته است،گام موثری در ارتقای کیفیت خدمات رسانی محسوب می شود و برای مردم استان و گردشگران نیز که در فصول مختلف سال به این استان سفر می کنند، ارزشمند خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم طی سخنانی در این مراسم،اظهار کرد:بسیاری از روستاهای استان، در مناطق صعب العبور قرار دارند.

ارسلان سالاری درودخانی،افزود: برای دسترسی مردم این مناطق به مراکز درمانی به ویژه در فصول سرد سال، تجهیز  ناوگان اورژانس ۱۱۵ به آمبولانس های دو دیفرانسیل ضروری بود.

وی خاطر نشان کرد: ناوگان اورژانس دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای است و : از این تعداد ۲۵ پایگاه شهری و ۳۷ پایگاه جاده ای است.

به گفته این مسئول،مرکز اورژانس گیلان همچنین دارای  138 آمبولانس است که امروز، با افزوده شدن ۱۱ آمبولانس، تعداد آمبولانس های ناوگان اورژانس ۱۱۵ استان به ۱۴۹ آمبولانس افزایش یافت.

سالاری درودخانی، از استقرار دستگاه های جدید آمبولانس، در شهرهای رشت، آستارا، تالش، هشتپر، رضوانشهر، ماسال، رودبار، سیاهکل، لنگرود، رودسر و شفت   خبر داد.

وی  ابراز امیدواری کرد در سال آینده با افزوده شدن  ۱۵ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس ۱۱۵ استان، شاخص های خدمت رسانی به مردم در حوزه سلامت  استان بهبود یابد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :