کاشف اسرار-روز نامه جمهوری اسلامی در صفحه دوم امروز پنج شنبه و بخش”جهت اطلاع”به رد صلاحیت یکی از نمایندگان خبرگان رهبری استان گیلان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل واکنش نشان داد:

رئیس هیات نظارت شورای نگهبان در یکی از شهرها گفت از ۱۲ نماینده استان ما ۶ نفرشان به دلیل مفاسد اقتصادی ردصلاحیت شده‌اند. وی افزود ما تمام آنها را زیرنظر داشتیم و حتی کسانی را کنار آنها قرار داده بودیم که رفتارشان را به ما گزارش می‌دادند. این اقدام هیات‌های نظارت شورای نگهبان – اگر گفته این شخص درست باشد – از یکطرف فساد گسترده در میان نمایندگان مجلس را نشان می‌دهد و از طرف دیگر به این معناست که هیات‌های نظارت به جای اینکه به گزارش منابع چهارگانه که قانون مشخص کرده استناد کنند، خودشان اقدام به بررسی درباره افراد می‌کنند و این با موازین قانونی منطبق نیست.
*ادبیات ضداخلاقی و ضدحقوق شهروندی در بعضی شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی اعتراضات زیادی رابرانگیخته است. علاوه بر مقالات متعدد که علیه این سخنان سخیف بعضی مجریان و باصطلاح کارشناسان رسانه ملی این روزها منتشر شده، اعتراضاتی هم به فضای مجازی راه یافته که نشان‌دهنده واکنش شدید افکار عمومی نسبت به چنین ادبیاتی است. شاید یکی از راه‌های چاره این باشد که تعداد شبکه‌ها محدود شود تا کار نظارت بر آنها آسان باشد.
*یکی از داوطلبان ردصلاحیت شده مجلس شورای اسلامی، در حال جمع‌آوری امضاء از اساتید حوزه علمیه قم است تا اثبات کند که صلاحیت دارد. جالب است که این شخص، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری است! این هم از شاهکارهای هیات‌های نظارت شورای نگهبان است.
*از عباسعلی کدخدائی نقل شده که انتقاد رئیس‌جمهور به ردصلاحیت‌های فله‌ای داوطلبان نمایندگی مجلس توسط هیئت‌های نظارت شورای نگهبان را «پیشگامی در پروژه ضدملی» نامیده است. اگر او این سخن را گفته باشد، باید گفت اول باید آداب سخن گفتن درباره انتقاد را بیاموزد سپس سخنگوی شورای نگهبان شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :