در نشستی با حضور ناصر حاج محمدی (شهردار رشت)، رضا رسولی (عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر)، محمد محبتی (مدیر پروژه تراموای رشت) و اسفندیار دهقانیان مدیر عامل و دیگر مدیران شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه ، دو طرف در زمینه اجرای تراموای شهر رشت به توافق رسیدند.

به گزارش کاشف اسرار، شهردار رشت در ابتدای این نشست طی سخنانی ،اظهار کرد:شهر رشت، به شهر اولین ها در کشور معروف و مشهور است .

وی ادامه داد: قصد داریم اولین شهر کشور باشیم که کلنگ اجرایی عملیات تراموا در آن به زمین زده می شود و از شبکه حمل و نقل ریلی قطار شهری بر خوردار خواهد شد.

ناصر حاج محمدی به علاقه مندی نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر و مساعدت های “محمد باقر نوبخت حقیقی” معاون ررئیس جمهوری در اجرای این پروژه اشاره کرد .

وی تاکید کرد در دهه مبارک فجر کلنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه به زمین خواهد خورد.

این مسئول تاکید کرد: ما قصد داریم برند اولین ها را برای شهر رشت حفظ کنیم و امیدواریم عملیات اجرایی اولین تراموای کشور هم، از رشت آغاز بشود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه هم طی سخنانی در این نشست،اظهار کرد:این آمادگی در شرکت وجود دارد که توافق حاصل شده را در اسرع وقت برای تکمیل پروژه به انجام برساند.

اسفندیار دهقانیان ،معتقد است: از آن جایی که تراموا از وسط شهر و از حساس ترین نقاط شهری می گذرد از زمان کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی باید در کوتاهترین زمان ممکن اجرا بشود،

وی با تاکید بر این که ما با تمام توان و امکانات وارد عمل خواهیم شد، از حسن اعتماد شهرداری رشت به مجموعه بانک شهر و شرکت شهرآتیه تشکر کرد.

مدیرعامل شرکت مذکور از جمله مزایای راه اندازی تراموا در کلانشهرها را کاهش آلودگی هوا، کاهش بار ترافیکی، صرفه جویی در مصرف انرژی و جذابیت گردشگری ذکر کرد.

دهقانیان،متذکر شد: کنسرسیومی در این رابطه متشکل از شرکت چیلکو، شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه و بانک شهر تشکیل گردیده و مصوبات لازم در این زمینه اخذ شده است.

به گفته وی، این شرکت آمادگی دارد که پروژه تراموای رشت را با حداکثر کیفیت و در کمترین زمان ممکن اجرایی نماید.

در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری بین شهرداری رشت و شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه به امضای ناصر حاج محمدی و اسفندیار دهقانیان به امضا رسید.
پایان پیام   
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :