کاشف اسرار-مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی از معافیت عوارض ورود تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا، معافیت عوارض این منطقه در رویه های واردات کالای همراه مسافر و رویه مصرف در منطقه تا پایان فروردین سال ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،مهدی کاظمیان امشب با اعلام این خبر ،اظهار کرد: این اعمال معافیت در راستای سیاست های مسئولیت اجتماعی سازمان نسبت به رفع مشکلات ناشی از کمبود تجهیزات پزشکی-بهداشتی در استان گیلان عنوان کرد.

وی افزود: با دستور”محمد ولی روز بهان” به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، ورود تجهیزات پزشکی همچون انواع ماسک، دستکش،مواد ضدعفونی کننده و …به منطقه آزاد انزلی از پرداخت تمامی عوارض ورودی این سازمان معاف خواهند بود.

این مسئول،متذکر شد:با مصوبه هیأت مدیره سازمان در خصوص تسریع در تأمین مواد اولیه تولید کالاهای پزشکی فوق و واردات کالاها و ملزومات پزشکی-سلامت مانند ماسک،دستکش،پدهای الکی،تب سنج و سایر ملزومات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا، معافیت عوارض این منطقه در رویه های واردات کالای همراه مسافر و رویه مصرف در منطقه تا پایان فروردین سال ۱۳۹۹ اعمال می شود.

به گفته کاظمیان، کلیه تشریفات گمرکی و بروکراسی اداری مرتبط من جمله امکان ثبت سفارش الکترونیک کالاهای فوق از طریق معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری، و مدیریت بازرگانی سازمان فرآهم شده است.

وی تاکید کرد: بازرگانان و تولیدکنندگان می توانند ضمن تماس با مدیریت مربوطه، نسبت به انجام امور اداری-قانونی و واردات کالاهای پزشکی از مسیر هریک از مرزهای زمینی و دریایی کشور اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی ،خاطر نشان کرد:تمهیدات لازم جهت ورود کالاهای فوق به غرفه های مجتمع های تجاری فاز تجارت منطقه و واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی منطقه با همکاری و نظارت دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شده است.

کاظمیان،ابراز کرد:سازمان منطقه آزاد انزلی طی روزهای اخیر علاوه بر تشکیل ستاد مقابله باکرونا، اقدامات متعددی در خصوص سم پاشی، گندزدایی، اطلاع رسانی و آگاه نمودن عمومی نسبت به رعایت الزامات بهداشت عمومی جهت مقابله با شیوع بیماری ویروسی مزبور انجام داده است.

وی یاد آور شد: سه واحد تولیدی منطقه با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به تولید محلول های ضدعفونی کننده، لباس های بیمارستانی-گان- و ماسک کرده اند.

مدیر روابط عمومی سازمان،اظهار کرد:تغییر محصولات تولیدی فوق از سوی بخش خصوصی و با همکاری این سازمان، به منظور تأمین ملزومات پزشکی و بهداشت شخصی در دستور کار قرار گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :