کاشف اسرار-استاندار گیلان با بیان اینکه گیلانیان مردمانی مهمان نواز هستند ولی به واسطه شیوع بیماری کرونا در سراسر استان از هم اکنون و در ایام نوروز هم هیچ مهمانی را نمی پذیریم، گفت: به منظور تسهیل دسترسی مردم، تعداد داروخانه هایی که داروهای مورد نیاز بیماران کرونا را توزیع می کنند در رشت و شهرستان ها افزایش می یابد.

به گزارش کاشف اسرار، ارسلان زارع پنجشنبه شب در جلسه ستاد مقابله با گسترش کرونا ویروس ،اظهار کرد: مردم و مسئولان قدردان روحیه فداکارانه و جهادی کادر درمانی، پرستاران، پزشکان و عوامل دیگر که در راستای وظایف ذاتی و نیز اخلاقی و انسانی خود تلاش بی وقفه می کنند، هستند.

وی معتقد است: وجود همدلی، وفاق و انسجام همه دستگاه های دولتی و غیردولتی و نیز آحاد مردم با افرادی که در صف مقدم مقابله با این بیماری هستند؛ مهمترین مولفه موثر در موفقیت مبارزه با این ویروس و شکست آن است.

این مقام با اشاره به اینکه براساس پیش بینی ها روند این بیماری در هفته آینده نیز افزایشی است، متذکر شد: کادر درمانی نسبت به روزهای نخست با اشراف و انسجام بیشتر در کنار راه اندازی موفق سیستم ارجاع به مردم خدمت رسانی می کنند که باید این روحیه جهادی با قوت ادامه یابد.

زارع با بیان اینکه در روزهای آتی تخت های بستری بیشتری به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص پیدا می کند، افزود: در گفت و گوی امروز با معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری، مسائل و مشکلات استان را مطرح و نیازمندی ها را اعلام کردم.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تسهیل دسترسی مردم، تعداد داروخانه هایی که داروهای مورد نیاز بیماران کرونا را توزیع می کنند در رشت و شهرستان ها افزایش می یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان،تاکید کرد: غربال گری در ورودی ها و خروجی های استان با همکاری نیروی انتظامی و هلال احمر تشدید می شود.

به گفته زارع،این مسئله به معنای ممنوعیت سفر به گیلان است، البته چنانچه معدود افرادی که ناگزیر به ورود به استان هستند و دارای هرگونه علائم جزئی مشکوک هم باشند؛ بی تردید دو هفته قرنطینه می شوند.

وی بر ضرورت تقویت تشویق هم استانی ها مبنی بر حضور در خانه از طریق رسانه ها، صدا و سیما و فضای مجازی تأکید کرد.

این مقام، تصریح کرد: مردم باید به این باور برسند که حضور آنان در خانه، مهمترین مولفه در پیشگیری از گسترش و شیوع ویروس کروناست و در این راستا به طور جدی از مردم می خواهم جز در موارد اضطراری، از منزل خارج نشوند.

زارع با بیان اینکه ناوگان اتوبوس رانی و تاکسی رانی از فردا در سطح استان با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت خواهند کرد، هشدار داد: صداوسیمای مرکز گیلان که در خط مقدم اطلاع رسانی در مورد کروناست با توجه به تعطیلی مدارس، بازپخش برنامه های آموزشی مدارس را در دستور کار قرار دهد.

وی با تأکید بر ارسال پیامک از طریق شبکه های ارتباطی به مردم پیرامون رعایت توصیه های بهداشتی و حضور در منزل ادامه داد: صدا و سیما با استفاده از برنامه های امیدبخش، نشاط آفرین و آموزشی درخصوص رعایت توصیه های بهداشتی و مراقبتی، بیش از پیش نقش آفرینی کند.

استاندار،اولتیماتوم داد: گیلانیان مردمانی مهمان نواز هستند ولی به واسطه شیوع بیماری کرونا در سراسر استان، در ایام نوروز هیچ مهمانی را نمی پذیریم.

زارع به اعلام اجرای طرح بسیج ملی در سه استان گیلان، اصفهان و قم توسط وزیر بهداشت اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری هلال احمر، سازمان بسیج، نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و نیز معلمان در منازل و ارتباط با والدین دانش آموزان تأکید کرد.

این مقام،تاکید کرد: معلمان آموزش و پرورش به ویژه مقطع ابتدایی با استفاده از ظرفیت های موجود در فضای مجازی نسبت به انعکاس پیام های تهیه شده توسط کارگروه رسانه و فضای مجازی پیرامون مقابله با گسترش ویروس کرونا اقدام نمایند.


شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد در صورت عدم اعلام تعطیلی روز شنبه ۱۷ اسفند توسط دولت، ادارات استان جز دستگاههای خدمات رسان و امدادی و اورژانس، امورات را به صورت دور کاری و با برنامه ریزی مدیران با کمترین حضور کارکنان خدمات رسانی انجام دهند. /منبع :سایت استانداری

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :