کاشف اسرار- نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بعضی بیماران و علی الخصوص خانواده های آنان به ما مراجعه می کنند و از کمبود امکانات پزشکی گلایه دارند، خاطرنشان کرد: مردم در تهیه ماسک با مشکلاتی مواجه هستند.

به گزارش کاشف اسرار،حجت الاسلام شیخ رسول فلاحتی با نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از زحمات تمامی پرستاران، پزشکان و کادرهای درمانی در ایام اخیر تشکر کرد.

وی اظهار کرد: خداوند را شاکریم که وفاق و همدلی خوبی بین مردم ما موجود است و در این روزهایی که مردم درگیر ویروس کرونا شده اند، حضور امید بخش پرستاران و پزشکان در کنار بیماران آنان را محبوب تر کرده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد همواره می خواهند به مردم و کشور آسیب برسانند گفت: نباید اجازه دهیم عده ای با آلوده نمودن فضای مجازی کاری کنند مردم به پزشکان و پرستاران زحمت کش حتی ذره ای گمان نادرست کنند.

فلاحتی ،به آموزه های اسلام درخصوص بهداشت اشاره کرد و یادآور شد: قبلا هم گفته ایم اگر شخص مسلمانی از دنیا برود غسل، کفن، نماز و دفن او واجب است و اگر پزشک متخصص مومن و متعهدی بگوید آن میت مبتلا به بیماری کرونا بوده است و نمیتوان غسلش داد، آن‌ وقت باید میت را تیمم بدل ازغسل داده و نماز نیز حتما بر ایشان خوانده شود.

وی با بیان اینکه بعضی بیماران و مخصوصا خانواده هایشان به ما مراجعه می کنند و از کمبود امکانات پزشکی گلایه دارند، خاطرنشان کرد: مردم در تهیه ماسک با مشکلاتی مواجه هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تاکید کرد: متولی توزیع اقلام پزشکی و ضدعفونی در استان فقط باید دانشگاه علوم پزشکی باشد و در این زمینه همه دستگاه های متولی و دلسوز باید حول محور نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت بوده و با ایشان همکاری لازم را داشته باشند.

فلاحتی از مردم خواست در ضدعفونی منازل و معابر اسراف و افراط نکنند وهمچنین ابراز نمود: رسانه ها به خصوص صدا و سیما در این ایام بیایند به کارهای خیر و خداپسدانه مردم بیشتر مانور داده و بپردازند تا آرامش بهتری از جهت روحی و روانی در مردم حاکم شود.

برخی افراد سودجو نمی گذارند اقلام پزشکی راحت تر به دست مردم برسد

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان، نیز در این دیدار اظهار کرد: اطلاعات و آگاهی آیت الله فلاحتی از جریانات روز و موضوعات استان برایمان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

مهدی شاد نوش با بیان اینکه ماموریت ما در استان انسجام کادرهای پزشکی و جذب امکانات لازم و پیگیری امور است، گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو نمی گذارند داروها و اقلام پزشکی راحت تر به دست مردم برسد.

وی با تاکید بر اینکه در تلاشیم تا تعداد بیماران مبتلا به کرونا کاهش یابد، خاطرنشان کرد: این ویروس وقتی وارد بدن انسان می شود، حدودا ۲ هفته طول می کشد تا علائمش را نشان دهد؛ لذا نیاز است مردم دقت های لازم را داشته باشند و با دوستان ما همکاری کنند.

این مسئول با بیان اینکه برخی سیاسیون اصلا درک درستی از شیوع این ویروس ندارند، گفت: این موضوع کرونا یک جنگ تمام عیار است و ما نیازمند حمایت معنوی حضرتعالی و سایر بزرگان هستیم.

شادنوش افزود: اگر خیلی خوش شانس باشیم و طبیعت هم به کمک ما آید، تا پایان اردیبهشت ۹۹ پرستاران و پزشکان ما درگیر این بیماری در بیمارستانها خواهند بود.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری از به ثمر نشستن زحمات کادرهای پزشکی در دفع کرونا از جامعه اظهار داشت: ان شاالله با دعای خیر شما و مردم عزیزمان به زودی از بحران پیش آمده عبور خواهیم کرد./منبع:سایت رسول فلاحتی

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :