کاشف اسرار- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه اندازی بیمارستان بادی با ظرفیت ۸۰ تخت بیمارستانی اکسترا با همکاری بهداری نیروی دریایی سپاه پاسداران در مرکز آموزشی درمانی رازی رشت خبر داد .

به گزارش کاشف اسرار به نقل از وبدا استان،ارسالان سالاری درودخانی” ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر افزود: : با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان رازی، با  کمک بهداری نیروی دریایی از هفته پیش، پیش بینی این بیمارستان صورت گرفت.

وی ادامه داد: به امید خدا به زودی بیمارانی که به اورژانس بیمارستان  مراجعه می کنند به این بخش منتقل می شوند تا در یک فضای بهتر به آنان خدمات ارایه شود.

این مسئول ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب سپاه پاسداران در مهار ویروس کرونا با دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: نیروی خدوم سپاه پاسداران همانند گذشته و در سختی‌ها کنار مردم ایستاده اند و  در عرصه های مختلف خدمت در حوزه سلامت مشغول ایفای وظیفه هستند که جا دارد از زحمات این عزیزان قدردانی شود. 

سالاری درودخانی”در خصوص تجهیزات این بیمارستان بادی افزود: تجهیزات با کمک بهداری نیروی دریایی سپاه در حال کامل شدن است و این بیمارستان بادی دارای سیستم تهیه هوا می باشد و همچنین سرویس بهداشتی مجزا برای این بخش پیش بینی شده است .

وی ادامه داد: این بیمارستان بادی به عنوان یک بخش کمکی برای بخش های اصلی خواهد بود و بیمارانی که حال عمومی آنان بهتر است در این بیمارستان بستری خواهند شد. 

این پزشک متخصص با بیان اینکه تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده است، ادامه داد:به خانواده های که بیمار مشکوک به کرونا دارند آموزش های قرنطینه خانگی و علائم خطر در راستای مراقبت و پیشگیری از ویروس به خانواده ها و افراد نزدیک به بیماران مشکوک به کرونا داده خواهد شد.

سالاری درودخانی” از هم استانی ها خواست تا با مراقبت از خود و رعایت اصول پیشگیری به دام این ویروس منحوس نیافتند، چرا که مبتلا شدن به این ویروس هزینه مادی و اجتماعی زیادی برای جامعه به همراه خواهد داشت.

گفتنی است رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به همراه فرمانده سپاه استان ضمن حضور در بخش عفونی بیمارستان رازی  و بررسی روند ارایه خدمات، از نزدیک از زحمات پرستاران و تیم درمانی حاضر در این بخش قدر دانی کردند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :