کاشف اسرار-رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر شهید خدمت خواندن جانباختگان کادر پزشکی، پرستاری، بهداشتی و خدماتی در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا موافقت فرمودند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از وبدا وزارت بهداشت، متن نامه سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب، به شرح زیر است؛ 

حضرت آیت ا… العظمی خامنه‌ ای
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

سلام علیکم؛
با احترام، همانگونه که مستحضرید، در گرفتاری اخیر کشور متعاقب ابتلا ناگهانی تعدادی از هم وطنان عزیزمان به بیماری کرونا، پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی و خدماتی مراکز مختلف به‌ عنوان مدافعان سلامت دل به دریا زدند و پروانه وار گرد بیماران گشتند. خانه و زندگی را ترک نمودند و از عزیزان و خانواده دور ماندند و بعضاً به دلیل آلودگی به ویروس، جان خویش را در راه خدمت صادقانه از دست دادند.

از آن جا که این عزیزان جان بر کف هم چون مدافعان حرم در دفاع از حریم سلامت مردم جان فشانی کردند، از حضرت عالی تقاضا دارم، موافقت فرمایید جان باختگان تیم پرستاری، پزشکی و خدماتی بخش‌های مراقبت از بیماران کرونایی به‌عنوان شهید محسوب گردند.

این عنایت حضرت‌عالی کما فی‌السابق موجبات دل گرمی بیشتر این قشر خدمت گذار به مردم شریف را فراهم خواهد نمود. از بذل عنایت و لطف بیکرانتان سپاس گزارم.

دکتر سعید نمکی 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


پیرو این نامه، مقام معظم رهبری با پیشنهاد دکتر نمکی مبنی بر شهید خدمت خواندن جان باختگان کادر پزشکی، پرستاری، بهداشتی و خدماتی در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا موافقت فرمودند.

پیام قدردانی وزیر بهداشت از مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

در ادامه، متن پیام تشکر وزیر بهداشت از مقام معظم رهبری آمده است؛


بسمه تعالی

چند روز قبل با داغی که در از دست دادن عزیزان پزشک، پرستار، کادر بهداشتی و خدماتی که در مراکز درمانی بیماران مبتلا به ویروس کرونا ( COVID-19) جان شان را نثار خدمت به بیماران کرده بودند، در سینه داشتم، عریضه ای تقدیم مقام معظم رهبری نمودم که موافقت فرمایند این بر باد رفتگان در یاد مانده به عنوان شهدای خدمت محسوب شوند، گر چه سوز جان گداز شهادت این عزیزان همواره مغز استخوانم را خواهد گداخت، مع الوصف موافقت محبت آمیز ایشان که مدافعان سلامت هم چون مدافعان حریم مرزهای مان در دفاع مقدس و مدافعان حرم ستارگان تابناک آسمان و شهادت می مانند و می درخشند، افتخاری است برای جامعه بهداشت و درمان کشور که شبانه روز در دفاع از حریم سلامت مردم سرزمین شان جان فشانی می کنند.

امید است روح بلند این عزیزان همنشین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باشد.

این ابراز لطف و قدر شناسی محبت آمیز رهبر فرزانه انقلاب، خدمت گزاران صدیق نظام سلامت را بیش از پیش و دل سوزانه در عرصه خدمت نگاه خواهد داشت. برای این عزیزان علو درجات و برای هم کاران ارجمندم در سراسر کشور تندرستی و بهروزی مسئلت دارم.


دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :