کاشف اسرار-نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که گیلان برای کنترل کرونا باید قرنطینه بشود،به مسافران هشدار داد:”مسافران؛ بحران شیوع ویروس کرونا شوخی نگیرند”

به گزارش کاشف اسرار،سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگویی به تشریح نحوه مقابله با ویروس کرونا در استان گیلان، پرداخت.

وی گفت: این موضوع جای نگرانی دارد که گیلان در ایران در صدر استان‌های درگیر با ویروس کرونا قرار دارد و می‌طلبد که دولت تدبیری بیندیشد و از سپاه و ارتش برای مقابله با این بیماری بیشتر کمک بگیرد.

دولت باید گروه‌های ویژه‌ای برای مدیریت بحران به گیلان بفرستد

این مقام،تاکید کرد: دولت باید گروه‌های ویژه‌ای برای مدیریت بحران به گیلان بفرستد و از سازمان نظام پزشکی برای حمایت از کادر درمانی بیمارستان‌های این استان کمک گرفته و معوقات آنها را بپردازد.

دلخوش اباتری،خاطر نشان کرد:تعداد زیادی از پزشکان و پرستاران به طور شبانه‌روزی به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی اذعان کرد: تعداد زیادی از فروشندگان در گیلان به این دلیل که در بازار روز فعالیت داشتند، بیکار شده‌اند و این موضوع باعث بروز مشکلات اقتصادی برای آنها شده است.

این عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس،مدعی شد: از سوی دیگر ادارات در کشور در قالب یک بام و دو هوا اداره می‌شوند، کما اینکه بسیاری از ادارات گیلان در این شرایط همچون زمان عادی فعالیت می‌کنند.

استان گیلان باید برای کنترل ویروس کرونا قرنطینه شود

دلخوش اباتری،تاکید کرد: استان گیلان باید برای کنترل ویروس کرونا قرنطینه شود، آن هم در شرایطی که رطوبت موجود در این منطقه باعث تسریع روند شیوع این بیماری شده است.

وی یاد آور شد: از سوی دیگر برغم مکاتباتی که با مسئولان مربوطه داشته‌ایم همچنان با مشکل کمبود تجهیزات حفاظتی مواجه هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: مقابله با ویروس کرونا در گیلان نیازمند تشکیل ستاد مدیریت بحران مجزا برای این استان است.

به گفته دلخوش اباتری، بحران ابتلا به کرونا در این منطقه جدی است و گیلان را به مرکز شیوع این بیماری تبدیل کرده است و این موضوع شوخی بردار نیست، بنابراین مردم نباید به این منطقه سفر کنند و باید در منازل خود بمانند. 

رسانه ملی یک شبکه را برای اطلاع‌رسانی پیرامون کرونا اختصاص دهد

وی تاکید کرد: رسانه ملی هم باید تنها یک شبکه را به اطلاع‌رسانی در مورد کرونا اختصاص دهد و از سایر شبکه‌ها برنامه‌های سرگرم‌کننده پخش کند تا در مردم این انگیزه را ایجاد کند که در خانه بمانند./

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :