کاشف اسرار- سخن گوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مردم خواست تا قرنطینه خود اختیاری را رعایت کنند و به این مهم توجه جدی داشته باشند .

به گزارش کاشف اسرار،محمدرضا نقی پور طی گفت و گو یی اظهار کرد: علاوه بر قرنطینه خوداختیاری مردم در منازل، افراد دچار عفونت تنفسی نیز حتما باید به صورت ویژه خودقرنطینه شوند.

وی با تاکید بر این که مردم از حضور غیرضروری در مجامع عمومی و حتی خیابان ها خودداری نمایند، گفت: در این خصوص می توانیم، جلوی چرخه گردش این ویروس را در جامعه بگیریم.

این مسئول، یاد آورشد: قرص تامی فلو در بیمارستان های دولتی و غیردولتی در اختیار مسوولان این مجموعه ها قرار گرفته، تا مورده استفاده بیماران بستری قرار گیرد و اکنون مشکلی به لحاظ کمبود این قرص، نیست.

نقی پور با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم گیلان در طرح ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد : این طرح به دو صورت از طریق سامانه سلامت https://Salamat.gov.ir و تماس های تلفنی از طریق سیستم بهداشتی با مردم شهرها و روستاهای گیلان انجام می شود.

وی با اشاره به پیشرفت خوب این طرح در استان یادآور شد: افراد با ثبت نام در این سامانه، غربالگری می شوند و بر اساس علایمی که دارند، توصیه های لازم و در صورت لزوم اقدامات مورد نیاز انجام می شود.

 لازم به ذکر است: بر اساس آخرین آمار با اجرای طرح ملی مبارزه با کرونا در استان گیلان تاکنون حدود ۷۰۰ هزار نفر در این طرح، پایش شدند./پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :