کاشف اسرار-معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به آسیب ها و تبعات بیماری کرونا در کشور گفت: دولت بسته حمایتی برای اقشار آسیب پذیر و فاقد درآمد ثابت جامعه اختصاص داده است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت حقیقیگ در حاشیه بازدید از آزاد راه شهید همت در استان البرز اظهار داشت: براین اساس کسانی را که شغل خاصی برای تامین درآمد ثابت ندارند، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده اند که تا پایان اسفند ماه جاری یک بسته حمایتی اختصاص یافته و به آنان مبالغی پرداخت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای کسانی که مشاغلی داشتند و اکنون دچار مشکل شده‌اند با ساز و کارهای تعریف شده، تسهیلات کم بهره با دوره تنفسی سه ماهه پیش بینی شده است.

این مقام،تاکید کرد: تلاش دولت براین است که با همه تنگناهای بودجه‌ای که دشمنان خبیث ملت ایران در این شرایط خاص تحمیل کرده‌اند به مردم و بیماران کمک شود.

نوبخت حقیقی” در خصوص اقدامات انجام گرفته برای پیشگیری و مهار کرونا در کشور گفت: اکنون به دستور رییس جمهوری اقداماتی در حال انجام است، تامین اعتبار برای ستاد ملی مبارزه با کرونا و دانشگاه های علوم پزشکی کشور از جمله این اقدامات است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین تجهیز بیمارستان ها با هدف درمان و مهار کرونا از برنامه های اجرایی است، هفته گذشته ۵۳۰ میلیارد تومان  اعتبار به عنوان تنخواه در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار گرفت.

به گفته این عضو هیات دولت،همچنین ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اختصاص یافت که در مجموع تاکنون یک هزارو ۳۵۰ میلیارد تومان در این بخش  هزینه شده است.

نوبخت حقیقی،معتقد است: دشمنان خبیث ملت ایران در این شرایط که بیماری کرونا مشکلاتی برای جهان و ایران به وجود آورده، حاضر نیستند از فشار تحریم ها بکاهند و حتی با سخت دلی بر میزان تحریم ها افزوده اند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :