کاشف اسرار- معاون توسعه و مدیریت ،اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان:
هیچ واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی و قهوه خانه و ..دارای مجوز و و فاقد مجوز حق ارایه قلیان و خدمات به مسافران را ندارد.

حسین میرزایی ولدی در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد:خانه مسافرهایی غیر مجازی که به صورت نامحسوس مشغول به فعالیت و پذیرش مسافر هستند طی هماهنگی با اداره نظارت بر اماکن عمومی استان و بسیج مردم محلی شناسایی شده و به مرجع قضایی معرفی خواهند شد و در این خصوص به خاطر سلامت همشهریان گیلانی با هیچ شخصی تعارف نداریم .

وی خاطر نشان کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا و مصوبات شورای سلامت در شهرستان رشت و سایر شهرستانها و با توجه به سطح بالای شیوع این ویروس در گیلان و ضرورت رعایت ضوابط و آیین نامه های بهداشتی در تاسیسات گردشگری و نظارت بر اجرای صحیح ضوابط ابلاغ شده است.

به گفته وی،بازدیدهای انفرادی سازمانی و گروهی بین دستگاهی متشکل از دستگاهای ذیربط از تاسیسات گردشگری استان به صورت روزانه ، مستمر و با جدیت در حال انجام است .

این مسئول،تصریح کرد: بنا بر وظیفه اخلاقی انسانی بنده در جایگاه انجام مسئولیت اجتماعی و هم چنین به عنوان بازرس و ناظر اداره کل حفظ سلامت هموطنان عزیز در اولویت می باشد .

میرزایی ولدی،ابراز کرد:در این شرایط بحرانی مبارزه با ویروس کرونا هتل ها و تعداد دیگری از واحدهای اقامتیو استان از پذیرش مسافران خودداری می کنند .

وی متذکر شد:متاسفانه تعدادی از خانه مسافرها و واحدهای غیر مجاز علی رغم اطلاع رسانی و پیش آگاهی در خصوص عدم پذیرش مسافران اقدام به پذیرش مسافرانی که از خارج از استان وارد شهرستانهای گیلان می شوند در طی روزهای اخیر اقدام به جذب مسافر نموده اند که این واحدهای متخلف شناسایی شده است.

به گفته دبیر کمیته بازرسی به شکایات و تخلفات اداره کل ،این واحد های غیر مجاز به دلیل عدم توجه به تذکرات و اخطارات به کمک دستگاه های نظارتی پلمپ و به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

میرزایی ولدی از هم استانی های فهیم درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف در صورت باز بودن قهوه خانه ها و سفره خانه های سنتی که نسبت به ارایه قلیان و ارایه خدمات به مسافران و همشهریان، و عدم رعایت موازین بهداشتی مراتب را به شماره تلفن های ٠١٣٣٣٧٣٧١٣٠ و ٠١٣٣٣۶١٨۴۶۵
گزارش کنند.

وی تاکید کرد:شهروندان مطمئن باشند پس از بازدید و احراز صحت موضوع،نسبت به پلمپ و جلوگیری از فعالیت آن واحد متخلف طی هماهنگی با اداره نظارت بر اماکن‌عمومی استان و شهرستان مربوطه برای سلامت همه همشهریان اقدام قانونی و عاجل صورت پذیرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :