کاشف اسرار- مسئول هیئت یادگاران جهادوشهادت گیلان،مدعی شد: تا امروز متاسفانه بالغ بر ۲۰ نفر از رزمندگان دفاع مقدس در استان در اثر ابتلا به ویروس کرونا، جان خود را از دست داده‌اند و به دوستان شهیدشان پیوستند.

محمدرضا مرز کار امروز با اعلام این خبر به خبرنگار کاشف اسرار،اظهار کرد:یادگاران جهاد و شهادت ، جانبازان ، خاصه جانبازان شیمیایی،نخاعی و بازنشستگان نیروهای مسلح که پا به سن گذاشته و دارای مشکلات عدیده ی جسمی ناشی از جراحات هشت سال دفاع مقدس می باشند ، در مبارزه با این ویروس بیشتر در معرض خطرند و آسیب پذیریشان بیشتر است.

به گفته وی ضایعات جسمی مجروحان و ایثارگران علت تامّ عدم مقاومتشان در مواجهه با این بیماری بوده است و این روزها بسیاری از جان بازان دل سوخته و مجروح که می خواستند تا آخر عمر گمنام و ناشناخته بمانند ،در منازل و در بیمارستانها، بستری شده اند.

این فعال اجتماعی،خاطر نشان کرد: رزمندگان دیروز و جانبازان امروز یکی پس از دیگری پرپر می شوند و به دوستان شهیدشان می پیوندند .

مرز کار،اذعان کرد:این روزها عجب، حال و روزی دارند، رزمندگان جامانده از شهدا ، که حتی نمی توانند پیکر دوستان خود را تشییع کنند و برای آنها مراسمی برگزار کنند و فقط در غم فراغشان با قلبی حزین و غمین ، چشمی گریان دارند.

وی تاکید کرد:در این راستا وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران ، سپاه پاسداران ،سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و دانشگاه علوم پزشکی خطیرتر می شود.

به گفته مسئول هیئت یادگاران جهاد و شهادت گیلان،این نهادها با نگاهی بهتر به عرصه جنگ بیولوژیک دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی و ضعف جسمانی جانبازان عزیز اقدام به رسیدگی عاجل به این قشر،علی الخصوص مجروحان شیمیایی،نخاعی و نیز پدران و مادران شهداء و …که به دلیل وضعیت خاص جسمی شان (رنجوریت و ناتوانی شان) در معرض آسیب بیشتر قرار دارند ، با همت مضاعف در تدارک تمهیدات پزشکی بیشتر باشند .

مرز کار ، ابراز کرد: ما همه به پیروی از رهبر عزیزمان دست به دعاهستیم تا این ویروس منحوس هر چه زودتر از کشور اسلامی مان رخت بر بندد تا متحمل خسارات جانی بیشتری نشویم .

وی در پایان ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدیده ، سلامتی همه بیماران و آسیب دیدگان از این بیماری را از خداوند متعال مسئلت کرد

پایان پیام
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :