کاشف اسرار-نماینده ولی فقیه در گیلان، احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی نیاز مبرم دانست و بر مواظبت بر هزینه کرد اعتبارات اختصاص یافته به دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد.

به گزارش کاشف اسرار،حجت الاسلام شیخ “رسول فلاحتی”سلامت را موضوع نخست در زندگی مردم عنوان کرد .

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی پیشانی سلامت در زندگی مردم محسوب می شود و متولیان امر باید نگاه ویژه ای به این دستگاه داشته باشند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سلامت پیام آوران سلامتی جامعه بسیار مهم است، تاکید کرد:توجه به کادر پزشکی باید در اولویت ها قرار گیرد.

فلاحتی به وجود برخی افراد سوء استفاده گر در مواقع بحرانی اشاره کرد و یادآور شد: بعضی ها در این برهه به دنبال ایجاد خوراک تبلیغاتی برای دشمنان هستند.

وی با تاکید بر مواظبت بر هزینه کرد اعتبارات اختصاص یافته به دانشگاه علوم پزشکی استان، بیان کرد: بخش نخست مربوط به مبارزه با ویروس کرونا در استان است و بخش دیگر به کادر درمانی اختصاص دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه انتشار ویروس کرونا می تواند از حمله بیولوژیک دشمنان به ویژه آمریکا باشد، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی نسبت به توزیع لوازم پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا باید دقت لازم را داشته باشد.

غربالگری یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این دیدار از اختصاص ۲۶ بیمارستان برای مقابله با ویروس کرونا در استان خبر داد .

ارسلان سالاری درودخانی،خاطر نشان کرد: به منظور تسریع در تشخیص ویروس کرونا، آزمایشگاه تشخیص کرونا را در گیلان مستقر کردیم.

وی به غربال گری یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان نسبت به ویروس کرونا اشاره کرد .

این مسئول ،یاد آور شد: غربالگری توسط ۷ هزار و ۵۰۰ نفر بسیجی و ۳ هزار نفر بهورز در استان انجام شده است.

سالاری درود خانی با اشاره به بستری ۶ هزار نفر در رابطه با ویروس کرونا در گیلان، بیان کرد: تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ نفر بیماران پس از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :