کاشف اسرار-نماینده جمعی از اصحاب رسانه ساکن در گیلان از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست کرد در آستانه عید نوروز و برای جبران بیکاری پس از شیوع کرونا هر چه سریعتر بسته عیدی پرداخت بشود.

به گزارش کاشف اسرار،خلیل اخوان اصغری در دیدار با تعدادی از اصحاب رسانه به دیدار اختصاصی خودش با “محمد باقر نوبخت حقیقی”در اواخر بهمن ماه امسال و ارائه نامه ای با سربرگ و امضای مدیرعامل موسسه غیر تجاری شفاف خبر دیلم به منظور پرداخت عیدی هم چون کارمندان دولت اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد:مفاد این نامه مورد تائید تعداد زیادی از اصحاب رسانه ساکن گیلان برای پرداخت این عیدی قرار گرفت و معاون رئیس جمهوری هم قول داد،اجابت بشود.

این فعال رسانه ای ،تصریح کرد:تعدادی از اصحاب رسانه گیلان فاقد بیمه تامین اجتماعی بوده و تعدادی هم رابطه مزد بگیری با رسانه محل خدمت خدمت خود ندارند و در این بازار کساد از طریق کسب آگهی کسب درآمد کرده و صورت خودشان را با سیلی سرخ می کنند تا جلوی خانواده شرمنده تر نباشند.

اخوان اصغری،بروز بحران های بارش سنگین برف در بهمن ماه و شیوع ویروس کشنده کرونا را سبب عدم کسب درآمد بسیاری از اصحاب رسانه در آستانه سال نو دانست و خواستار توجه جدی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجابت درخواست این اقشار فرهنگی را مطرح کرد.

به گفته وی،برخی از اصحاب رسانه گیلانی به دنبال درخواست های مسئولین ذیربط استانی برای مهار کرونا از منازل خویش خارج نشده اند ،یا این که به دلیل عدم برگزاری برخی برنامه ها نتوانستند به تهیه خبر بپردازند و این امر سبب شده نتوانند کسب درآمد کنند،بنابراین پرداخت عیدی و هم چنین بسته حمایتی کرونا می تواند جبران کننده بخشی از متضضر شدن بشود.

متذکر می شود علی رغم این که برخی نشریات مکتوب از یارانه کاغذ،دریافت آگهی های دولتی از طریق وزارت ارشاد،دریافت آگهی از اشخاص،تک فروشی نشریه و ….بهره مند می باشند ولی پایگاه های خبری در این وانفسا می سوزند و می سازند و آگهی های دولتی به آنان تعلق نمی یابد .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :