کاشف اسرار – جلسه شورای مسکن گیلان امروز ۲۷ خرداد به ریاست استاندار گیلان و با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی، مدیرکل راه وشهرسازی استان و سایر اعضا برگزار شد.

معاون وزیر. راه و شهرسازی در این جلسه ، مسکن را موضوع مهمی دانست که مصوبه مجلس و دولت سیزدهم را دارد و اظهار کرد: مسکن دغدغه رئیس‌جمهور شهید و همه دست اندرکاران دولت و نظام بوده است.

علی نبیان با اشاره به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر رفع نیاز مردم در حوزه مسکن، افزود: ساخت مسکن فقط وظیفه وزارت راه و شهرسازی نیست و همه آحاد حاکمیت از جمله شهرداری، راهداری، توزیع برق، آبفا، نظام مهندسی و بانک و… در آن نقش دارند و اگر دست به دست هم ندهیم نمی‌توانیم مسکن احداث کنیم.

وی با بیان اینکه ساخت مسکن فقط به یک استان و به یک دستگاه مربوط نیست، عنوان کرد: همه تکلیف داریم تا اتفاق شایسته‌ای را برای مردم در حوزه مسکن رقم بزنیم.

این مسوول ضمن قدردانی از پیگیری‌های مستمر استاندار گیلان در حوزه نهضت ملی مسکن، اضافه کرد: در جریان بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در گیلان شاهد رشد ۲۵ درصدی پروژه‌ها طی هشت ماه گذشته بودیم که قابل توجه است.

علی نبیان با اشاره به کمبود زمین در استان‌های شمالی، خاطرنشان کرد: باید برای تولید مسکن برنامه‌ریزی کنیم تا شعار شهید رئیسی و مجموعه هیئت دولت محقق شود.

وی بر ایجاد شهرک و شهرهای جدید تاکید و تصریح کرد: باید راهکارهای تولید مسکن را احصا کنیم که در این راستا نیازمند بازنگری در طرح هادی روستایی با محوریت بنیاد مسکن هستیم.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی ، خواستار همراهی بیش از پیش بانک‌ها در ارائه تسهیلات ساخت مسکن شد و تصریح کرد: برگزاری جلسات شورای مسکن در شهرستان‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم بخشی از دغدغه دولت را کاهش دهیم.

نبیان ” خواستار برگزاری تور بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن با هدف امیدآفرینی شد و اضافه کرد: منابع مالی به صورت به هنگام در اختیار پیمانکاران قرار گیرد تا کارها را با سرعت پیش ببرند و نیاز مردم رفع شود.

وی بر هماهنگی توسعه زیرساخت‌ها با پروژه‌های نهضت ملی مسکن تاکید و خاطرنشان کرد: خدمات آب و برق و گاز و راه و محوطه‌سازی و ساخت محورهای اصلی توسط دستگاه‌های مربوطه و شهرداری‌ها انجام شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :