کاشف اسرار -سرپرست معاونت امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان از ​نجات ۴ گردشگر دریایی در سواحل استان با اقدام سریع و به موقع همیار ناجی این اداره کل خبرداد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، علی کوهساری با اعلام این خبر، اظهار داشت: یک فروند شناور گردشگری دارای ۴ سرنشین در آب های ساحلی محدوده شهرستان رودسر استان دچار حادثه شدند.

وی افزود: عصر دیروز (دوشنبه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۳) يک قایق گردشگری در محدوده طرح سالم سازی دریا به همراه ۴ نفرسرنشین عازم دریا شدند که در فاصله نزدیک به یک مایلی از ساحل  درخواست دریافت کمک اضطراری  نموده تا از  خطر غرق شدن نجات یابند.

این مسوول با بیان اینکه هماهنگی های لازم به سرعت با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) اداره کل  بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت پذیرفت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اقدام سریع و بهنگام همیار ناجی مستقر در محل و همکاری چند قایق دیگر از جمله همکاران هلال احمر، قایق و سرنشینان مضطر نجات یافتند.

کوهساری ضمن قدردانی از حضور بموقع همیاران در محل و نجات افراد سانحه دیده، تصریح کرد: سازماندهی همیاران نجات در محدوده دریایی استان گیلان یکی از اهداف جدی این اداره کل به منظور ارتقای سطح ایمنی دریایی، دریانوردان و شناورهای حادثه دیده است.

وی یاد آور شد: دریانوردان و مالکان شناورهای متردد در حوزه آب های استان حتما به اخطاریه ها و اعلان وضعیت هواشناسی دریایی که هم بصورت پیامکی و هم از طریق کانال ۶۷ باند VHF ایستگاه رادیویی مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندرانزلی اعلام می گردد، توجه نموده و از هر گونه تردد در شرایط نامناسب دریایی خودداری نمایند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :