کاشف اسرار -مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان سهمیه سه ساله استان در تسهیلات مسکن روستایی خود مالک را ۲۲ هزار و ۳۴۰ فقره  اعلام  و اظهار کرد: ۲۲ هزار و ۲۸۰ متقاضی واجد شرایط به ۹ بانک عامل معرفی شدند.

حامد دائمی جفرودی ” با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۷۷۵ متقاضی موفق به عقد قرارداد با بانک‌ها شدند، گفت: ۱۴ هزار و ۶۰۲ واحد، عملیات اجرایی را آغاز کرده‌اند و ۱۱ هزار و ۶۲۰ واحد در مراحل مختلف اعم از فونداسیون و اسکلت و سفت‌کاری و پایان کار هستند.

وی از افتتاح 5 هزار و 107 واحد خبر داد و تصریح کرد: بالغ بر ۴۳ هزار فقره پروانه ساختمانی روستایی صادر شده که نشان دهنده تولید مسکن توسط خود مردم یا از طریق تسهیلات بانکی است.

این مسوول سهمیه تسهیلات مسکن روستایی خودمالک در سال ۱۴۰۲ را ۱۱ هزار فقره  بیان و اضافه کرد: ۹۷ درصد سهمیه استان معادل ۱۰ هزار و ۷۰۷ متقاضی معرفی به بانک شدند. همچنین شاهد تحقق ۶۰ درصدی عقد قرارداد با بانک‌ها هستیم.

دائمی جفرودی با اشاره به سهمیه ۶۰۶۱ واحدی مسکن محرومان استان در قالب هشت تفاهم‌نامه با نهادهای حمایتی، خاطر نشان کرد: 5 هزار و 730 واحد در مرحله اتمام فونداسیون، 5 هزار و 459 واحد در مرحله اتمام اسکلت و 4 هزار و 929 واحد در مرحله پایان سفت‌کاری هستند و 4 هزار و 556 واحد را به مرحله بهره‌برداری رساندیم.

وی با بیان اینکه کارگزار وزارت راه و شهرسازی در برخی از پروژه‌های شهری هستیم، عنوان کرد: 1 هزار و 861 واحد تخصیص پروژه داشتیم که 1 هزار و 627 واحد موفق به اخذ پروانه ساختمانی و معرفی به بانک‌ها شدند و ۸۳۳ واحد را عقد قرارداد کردیم.

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان  سیاست دولت سیزدهم را تامین زمین در روستاها در قالب دهکده شهری دانست و اضافه کرد: واگذاری زمین به متقاضیان از طریق ثبت‌نام در سامانه تم انجام می‌شود.

دائمی جفرودی از شناسایی ۷۰۳ هکتار از اراضی روستایی اعم از ملی و مستثنیات خبر داد و بیان کرد: ۵۱۳ هکتار را در شورای مسکن استان مصوب کردیم که ۳۲۳ هکتار آن مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان را دارد؛ این اراضی پس از تایید کمیته تصویب اراضی روستایی در سامانه تم بارگذاری می‌شود.

وی اولویت واگذاری سامانه تم را با روستاییان بومی فاقد زمین و مسکن دانست و تاکید کرد: ۵۰۰ هکتار از اراضی شناسایی شده در قالب اراضی مستثنیات ۳۴ روستا بوده ۱۹۸ هکتار نیز به صورت اراضی ملی در قالب ۱۳ روستا شناسایی شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :