کاشف اسرار-سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به وقوع سیل در برخی مناطق غرب استان گیلان گفت: امدادرسانی به مناطق سیل زده با جدیت در حال انجام است و امیدواریم تا 48 ساعت آینده وضعیت به حالت عادی بر گردد

به گزارش کاشف اسرار ،علی اوسط اکبری مقدم عصر امروز در حاشیه برگزاری جلسه مدیریت بحران در شهرستان تالش و بازدید از مناطق سیل زده این شهرستان با اشاره به اینکه بر اثر بارش شدید باران و وقوع سیلاب از شب گذشته در مناطق غرب گیلان، راه ارتباطی روستای شیخ محله تالش قطع شده است،اظهار کرد: به دلیل تغییر بستر رودخانه، مسیر ارتباطی 10 خانوار در این روستا قطع شده است که از مسیر جایگزین استفاده می شود تا وضعیت به حالت عادی برگردد.

وی با اشاره به اینکه براثر بارش های فصلی خسارت‌ جدی به حوزه راه‌های ارتباطی و منازل مسکونی در حریم رودخانه های شهرستان تالش وارد شده ،افزود: براثر بارش شدید باران و ایجاد اختلال در زیرساخت‌ها، گاز هفت روستا شامل 340 خانوار قطع شده بود که با تلاش نیروهای امدادی اکیپ های گاز رسانی، تا کنون گاز 170 خانوار وصل شده است.

این مسئول همچنین به قطع آب شرب پنج هزار خانوار روستایی براثر بارش شدید باران اشاره و تصریح کرد: تاکنون آب شرب سه هزار خانوار وصل شده و دو هزار خانوار باقیمانده نیز تا 24 ساعت آینده وصل می شود.

اوسط اکبری مقدم گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی بیش از دو هزار بسته آب و همچنین اکیپ آبرسانی سیار و خودرو پایش کیفیت آب شرب به منطقه اعزام کرده است که در حال حاضر در منطقه حضور دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه به خطوط ارتباطی برق تعدادی از روستاها نیز آسیب وارد شده است، گفت: بیش از 50 تیر برق روستا که در مسیر سیلاب قرار گرفته تخریب شده است.

به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان برق این روستاها توسط کابل خودنگهدار وصل شده و تنها 15 خانوار در حال حاضر فاقد برق هستند که اهتمام داریم تا 24 ساعت آینده وصل شود.

اوسط اکبری مقدم تصریح کرد: همچنین دیواره حفاظتی به طول 50 متر در پل اصلی شهر تالش قطع شده که با فروکش کردن آب بایستی ترمیم آن در دستور کار شهرداری قرار بگیرد،ضمن این که علاوه بر شهرستان تالش، تعدادی از روستاهای شهرستان صومعه سرا نیز به صورت سطحی دچار خسارت شد که مشکل آنها به زودی رفع می شود.

وی به مسدود بودن محور پونل- خلخال نیز اشاره و بیان کرد: محور پونل- خلخال در یک نقطه کاملا قطع شده است که در تلاش برای بازگشایی آن هستیم،ضمن این که خوش بختانه تاکنون خسارت جانی از این سیلاب در استان نداشته ایم و تمامی خسارت ها ی وارده در حرایم رودخانه بوده است.

این مسئول،اذعان کرد: باتوجه به ساخت و سازهای بی رویه ای که در حرایم رودخانه ها اتفاق افتاده این خسارت ها وارد شده است که در حال حاضر به 15 واحد مسکونی واقع در حرایم رودخانه ها خسارت جدی وارد شده است.

اوسط اکبری مقدم با تاکید براینکه امیدواریم تا 48 ساعت آینده وضعیت به حالت عادی بر گردد، گفت: اهتمام داریم مشکلات حوزه آب، برق و گاز مناطق سیل زده را طی مدت یاد شده برطرف کنیم و مسیرپونل- خلخال راهرچه سریعتر بازگشایی کنیم،ضمن این که میزان خسارت‌های وارده در حال بررسی است که پس از تعیین آن به اطلاع مردم رسیده می شود./منبع:پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :