کاشف اسرار-استاندار گیلان بر لزوم همکاری بانک های خصوصی در اجرای پروژه های ستاد اقتصاد مقاومتی استان تاکید و از ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل ۲۰۹ پروژه نیمه تمام استان که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد است، خبر داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،ارسلان زارع امشب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اقتصاد مقاومتی را راهبرد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و در دستور کار همه قوا و خصوصاً دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد:در استان گیلان در راستای تحقق برنامه‌ها تا کنون ۱۹ پروژه و ۵۳ زیر پروژه در ستاد اقتصاد مقاومتی مصوب شده است .

به گفته این مسئول،پروژه های مذکور با جدیت از سوی دستگاه های اجرایی در حال انجام و از سوی معاونت اقتصادی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مورد پیگیری و نظارت قرار دارد.

زارع رونق صادرات غیر نفتی را یکی از مولفه‌های مهم تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی اعلام کرد افزود: در استان گیلان با بهره گیری از موقعیت جغرافیایی ممتاز و نیز ظرفیت های حوزه کشاورزی و صنایع وابسته تبدیلی، این مهم در دستور کار قرار دارد. 

وی ابراز کرد: با اهتمام و عنایت دولت، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و استقرار دبیرخانه آن در گیلان(رشت)، فرصت خوبی برای برخورداری و استفاده از مزیت اقتصادی این ائتلاف مهم تجاری پیش روی ما قرار داده است .

این دانش آموخته اقتصاد در مقطع دکتری ،متذکر شد: وجود سه هزار واحد صنعتی و بیش از 100 هزار واحد صنفی عاملی برای تقویت شاخص های توسعه استان و کاهش نرخ بیکاری است . ا

زارع به ابتکار رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تکمیل ۲۰۹ پروژه نیمه تمام استان که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد است، اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد این پروژه ها با تسهیلات ۸۵۲ میلیارد تومان و ظرفیت اشتغال 3 هزار و ۱۵۳ نفر تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد .

این مقام بر لزوم همکاری بانک های خصوصی در اجرای پروژه های ستاد اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: برخی از پروژه‌ها با رشد ۱۰۰ درصدی مواجه است اما در خصوص سرمایه در گردش با مشکلاتی مواجه هستند .

زارع تصریح کرد: در استان گیلان با توجه به قابلیت‌های خاص آمادگی برای اجرای طرح اشتغالزایی با همکاری کمیته امداد و سایر نهادها وجود دارد.

وی پرورش نوغان و کرم ابریشم، تولید فرش و تابلو فرش، زراعت چوب، آبزی پروری در استخرهای کوچک و منازل روستایی و دامپروری را از مصادیق ظرفیت های گیلان ذکر کرد که توسعه اقتصادی، رونق تولید و اشتغال زایی را به همراه دارد.

استاندار گیلان در پایان از تامین اعتبار به موقع سازمان برنامه و بودجه برای جبران هزینه های ناشی از سیل تقدیر کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :