کاشف اسرار- استاندار گیلان بر ضرورت اولویت‌بندی در تأمین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی باتوجه به مضایق مالی تأکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم از طریق منابع استانی نیز اعتباراتی برای زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی درنظر گرفته شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ،مصطفی سالاری در دیدار مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه توسعه شهرک‌های صنعتی از طریق تأمین زمین و تقویت زیرساخت‌ها محقق می‌شود، افزود: در شناسایی، جانمایی و خرید زمین‌های مستعد از طریق شرکت شهرک‌ها باید آینده‌نگری شود تا در ایجاد زیرساخت‌ها با مشکل مواجه نشویم.

وی بر ضرورت اولویت‌بندی در تأمین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی باتوجه به مضایق مالی تأکید و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم از طریق منابع استانی نیز اعتباراتی برای زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی درنظر گرفته شود.

نماینده عالی دولت در گیلان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان را موظف به گزارش کاملی از طرح‌های توسعه‌ای، شهرک‌های جدید و نیازمندی‌های زیرساختی از سوی دستگاه‌ها کرد و اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی برای همکاری و مشارکت با شهرک‌های صنعتی آمادگی لازم را دارند.

سالاری به اقدامات صورت‌گرفته درخصوص ایجاد شهرک صنعتی مرزی در آستارا نیز اشاره و خاطرنشان کرد: مبادلات مرزی از طریق ایستگاه ریلی آستارا از رونق خوبی برخوردار است که ایجاد ارتباط میان این ایستگاه با شهرک‌صنعتی، مرز و منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند آینده خوبی را در این حوزه ترسیم کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در این دیدار سیاست دولت تدبیر و امید را ایجاد تعادل در قیمت‌ها عنوان کرد و گفت: سیاست محوری وزارت صمت توسعه زیرساخت‌ها و تسهیل شرایط برای سرمایه‌گذاران و رونق تولید است.

محسن صالح‌نیا خواستار مشارکت بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی در جهت کاهش موانع پیش‌رو و تحقق اهداف شهرک‌های صنعتی شد و افزود: باتوجه به تأکید وزیر صمت مبنی بر عدم افزایش حق انتفاع در سال جدید، تقویت منابع ملی و استانی می‌تواند پشتیبان خوبی در مسیر اقدامات شهرک‌های صنعتی باشد.

وی به امضاء تفاهم ‌نامه همکاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و استانداری گیلان برای تامین زیر ساخت های پنج ناحیه صنعتی در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به گیلان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری همه‌جانبه در استان گیلان شاهد اجرایی شدن این تفاهم ‌نامه همکاری باشیم.

در این دیدار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان نیز گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته و در دست اجرا این مجموعه در گیلان ارائه کردند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :