کاشف اسرار-استاندار گیلان بر ضرورت فراهم سازی تقویت اعتماد عمومی با انجام فعالیت‌های مستمر نظارتی و پایش دقیق بازار تأکید کرد و گفت: رسیدگی فوری و قاطع به تخلفات ناشی از افزایش قیمت کالاها با بهانه اصلاح نرخ سوخت، در سریع ترین زمان و حتی در محل وقوع تخلف صورت گیرد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت استانداری گیلان؛ ارسلان زارع عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان از مردم هوشمند و موقع شناس استان به سبب همکاری مناسب در اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و حضور منسجم در اجتماع بزرگ مردمی روز گذشته قدر دانی کرد.

وی افزود: مردم ما نشان دادند که به صورت پیوسته بر آرمان‌های انقلاب اسلامی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب ایستاده اند و همواره می کوشند از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران صیانت کنند و در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها اگر در تنگناهایی هم قرار بگیرند، هرگز زمینه سوء استفاده دشمنان مردم و نظام را فراهم نمی‌کنند.

این مقام خاطرنشان کرد: مردم با همکاری هایی که دارند، این مسئولیت را برای ما سنگین‌تر کردند و باید بیشتر از گذشته با همتی مضاعف نسبت به چاره جویی برای رفع دغدغه‌های آحاد جامعه که به سبب اجرای طرح سهمیه‌بندی سوخت و اصلاح قیمت بنزین صورت‌گرفته گام برداریم تا در نرخ سایر اقلام و خدمات ارائه‌شده که نیاز روزانه آنهاست، تغییری صورت نگیرد.

زارع،تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین وظایف مسئولان در این مسیر، تقویت اعتماد عمومی با انجام فعالیت‌های مستمر نظارتی و نیز پایش دقیق بازار برای جلوگیری از سوء استفاده افرادی است که در چنین هنگامه‌ای، منافع عمومی را هدف گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار استان تأکید کردم؛ انتظارم از نهادهای مسئول این است که رسیدگی فوری و قاطع به تخلفات ناشی از افزایش قیمت کالاها با بهانه اصلاح نرخ سوخت، در سریع ترین زمان و حتی در محل وقوع تخلف، صورت گیرد.

استاندار گیلان بر ضرورت تقویت اعتمادسازی و اطمینان مردم با بازرسی‌های مستمر به ویژه رسیدگی به شکایت‌ها از طریق سامانه‌های اعلام شده و پیگیری دقیق تأکید کرد و گفت: اطلاع رسانی‌های لازم نیز در این ارتباط صورت گیرد تا مردم بدانند در تأمین کالاهای اساسی و استراتژیک و وجود اجناس در بازار نگرانی وجود ندارد.

زارع، افزود: سیاست نظارت دقیق و بازرسی متعدد از تولیدکنندگان، خرده فروشان و عمده فروشان همچنان با قوت استمرار داشته باشد تا هیچگونه نگرانی و اضطراب به مردم منتقل نشود.

وی به اعلام شرکت فرآورده‌های نفتی مبنی بر ماندگاری سهمیه در کارت‌های سوخت تا شش ماه اشاره کرد و گفت: باید با اطمینان‌بخشی به مردم، آنان را دچار تشویش و اضطراب  نکنیم و این ثبات و آرامش ایجاد شده در جامعه، قطعاً در روزهای آتی بیشتر خواهد شد.

این مقام بر لزوم اجرای دقیق و سریع تصمیم‌های گرفته شده در ستاد تنظیم بازار استانی و شهرستانی تأکید کرد و افزود: اعتقادم براین است هرچه نظارت‌ها بیشتر شود اثرات بهتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.

زارع با بیان اینکه تمام تلاش‌ها در راستای تقویت اعتماد عمومی و کاهش دغدغه‌های مردم است، گفت: عمده مانور این روزهای رسانه‌های معاند بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی سوخت، ایجاد التهاب، نارضایتی و القاء نابسامانی در بازار و کمبود کالاها و تغییر نرخ‌هاست که خوشبختانه مردم می‌دانند از نظر تأمین کالاهای اساسی کمترین مشکلی وجود ندارد.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی اقدامات صورت‌گرفته به مردم خاطرنشان کرد: یکی از نتایج ارزشمند اعتماد مردم گیلان، آرامشی است که در استان بویژه طی روزهای اخیر شاهد هستیم.

استاندار گیلان افزود: انتظار دارم صدا و سیما، رسانه‌ها، تشکل‌های مردم نهاد و روابط‌عمومی دستگاه‌ها موارد را به صورت دقیق به مردم منعکس کنند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :