کاشف اسرار- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت حضور مستمر و منظم پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان شهدای رضوان شهر تأکید و اذعان کرد: ضریب اشغال تخت در این بیمارستان از تمامی بیمارستان‌های استان پایین‌تر است

به گزارش کاشف اسرار به نقل از وبدا گیلان،ارسلان سالاری درودخانی ” با حضور در نشست شورای سلامت و بهداشت و درمان شهرستان رضوانشهر به بررسی چالش‌های و مسائل مربوط به حوزه سلامت ازجمله بیمارستان شهدای سلامت رضوانشهر،پرداخت.

وی اظهار کرد: بخشی از مشکلات موجود در بیمارستان شهدای رضوانشهر شهرستانی، بخشی در سطح دانشگاه و مابقی باید با پیگیری‌های ملی حل و رفع شود.

این مسئول با اشاره به پایین بودن ضریب اشغال تخت در بیمارستان شهدای رضوانشهر، تاکید کرد: ضریب اشغال تخت در این بیمارستان از تمامی بیمارستان‌های استان پایین‌تر است و باید مسئولان شهرستان در جهت هدایت بیماران به بیمارستان و ارائه خدمات مناسب به آن‌ها بیشتر تلاش کنند.

سالاری درودخانی “حضور مستمر پزشکان متخصصی استخدامی دانشگاه در بیمارستان شهدای رضوانشهر، ضروری دانست و افزود: حضور مستمر و منظم پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان شهدای رضوانشهر الزامی است و باید بیماران رضوانشهری، خدمات درمانی را حتی المقدرو از بیمارستان شهدا دریافت کنند.

دکتر سالاری با اشاره به هزینه بالای نگه‌داری مراکز درمانی ازجمله بیمارستان‌ها با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، بیان کرد: در حال حاضر تقریباً چندین برابر درآمد بیمارستان شهدای رضوانشهر برای نگه‌داری و پرداخت حقوق و مزایا هزینه بر دانشگاه تحمیل می‌شود که با مدیریت صحیح و ارائه خدمات درمانی منظم و مستمر می‌توان بخش اعظمی از هزینه‌های بیمارستان را محقق کرد.

وی بر تجهیز و توسعه بیمارستان شهدای رضوانشهر در جهت ارتقای شاخص‌های سلامت تأکید کرد و گفت: به‌ زودی بخش CCU بیمارستان شهدای رضوانشهر راه‌اندازی و تجهیزات موردنیاز و نیروی متخصص بیهوشی بیمارستان تأمین خواهد شد.

افزایش زیرساخت‌های بهداشت و درمان امید به زندگی را افزایش می‌دهد

فرماندار رضوانشهر نیز در این نشست با بر شمردن نیازمندی‌ های این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان اظهار کرد: اختصاص یک دستگاه آمبولانس جدید به بیمارستان شهدای سلامت از نیازهای ضروری در حوزه بهداشت و درمان است.

محمد مهدی مظفری با بیان اینکه افزایش شاخص‌های سلامت امید به زندگی را افزایش می‌دهد، افزود: انتظار است با افزایش زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان و همچنین تأمین نیرو و تجهیز بیمارستان امید به زندگی در شهرستان از متوسط این شاخص در استان افزایش پیدا کند.

تقویت قطب‌های درمانی گیلان ضرورت دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با تأکید بر ارائه خدمات زیرساختی در حوزه درمان با در نظر گرفتن معیارهای کارشناسانه، اظهار کرد: بیمارستان‌های ۳۰ تختخوابی به دلیل افزایش هزینه‌ها و یا کمبود نیروی انسانی در شهرهایی که  کمتر از ۱۰۰ کیلومتر با مرکز درمانی دیگر فاصله‌ دارند، احداث نمی‌شود.


سید حسن میری، با بیان اینکه بیمارستان‌های 32 تخت خوابی بیشتر در حوزه ارجاع بیماران فعالیت می‌ کنند و در بیشتر مواقع پزشکان متخصص به جهت کمبود به‌ سختی در آن‌ها حاضر می‌شوند، افزود: باید قطب‌های درمانی را با تأمین و تزریق نیروی متخصص و فوق تخصص تقویت کرد.


پایان پیام


Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :