کاشف اسرار-شهردار رشت از کاهش ۸۸درصدی درآمد این نهاد عمومی غیر دولتی در دوران شیوع کرونا خبر داد و اذعان کرد: هم اکنون میزان درآمد شهرداری کمتر از حقوق پرسنل است.

به گزارش کاشف اسرار،ناصر حاج محمدی طی سخنانی در شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت که به ریاست استاندار در تالار غدیر استانداری گیلان برگزار شد ،اظهار کرد : شهرداری رشت هر ماه باید حقوق بیش از چهار هزار پرسنل خود را تامین و پرداخت کند.

وی متذکر شد: کاهش درآمدهای شهرداری ضربه ای محکم بر پیکره کار و توان این مجموعه خدمات رسان شهری وارد می کند.

این مسئول از کاهش ۸۸درصدی درآمد شهرداری رشت در دوران شیوع کرونا خبر داد و خاطر نشان کرد: با وجود این کاهش درآمد هزینه ها و مسئولیت های مربوط به ضدعفونی و گندزدایی معابر، اماکن، بوستانها، مبلمان شهری، مدارس، ادارات و… هم به شهرداری رشت افزوده شد.

به گفته حاج محمدی، علی رغم کاهش شدید درآمد شهرداری ،تلاش شد خدمات، عملیات عمرانی و فعالیت های فرهنگی و… شهرداری به خوبی تداوم داشته باشد.

وی تصریح کرد: هم اکنون درآمد شهرداری رشت به کمتر از حقوق پایان ماه پرسنل و کارکنان شهرداری رسیده است.

شهردار رشت خواستار پرداخت بدهی دولت و دستگاه های اجرایی استان به این نهاد عمومی غیر دولتی شد و اظهار امیدواری کرد بدهی شهرداری هم تهاتر شود.

در این نشست موضوعات مهم شهری همچون جذب سرمایه گذار، مدیریت پسماندها، حمل و نقل شهری، بافت فرسوده شهر و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استاندار گیلان هم در جمع بندی مطالب گفته شده بر سیاست جذب سرمایه گذار برای خروج از بحران و اجرای برنامه ها و طرحهای شهری تاکید کرد.

ارسلان زارع گفت: بسیاری از اقدامات شهری می تواند با بهره گیری از ظرفیت های قانونی اسناد بالادستی و حمایت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار حل و فصل شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :