کاشف اسرار-سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز گذشته (سه‌شنبه) خود خبر از صدور حکم اعدام برای سلطان خودرو و همسرش داد.

به گزارش کاشف اسرار، غلام حسین اسماعیلی با اشاره به صدور برخی از احکام پرونده‌ها گفت: «در روزهای اخیر در شعبه دوم ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی کشور پرونده‌ای منتهی به صدور رای شد.

وی خاطر نشان کرد: این پرونده بیش از ۵۰ متهم داشت، کیفرخواستی برای ۴۳ نفر صادر و به دادگاه ارسال شد که ۳۴ نفر از اخلال گران محکوم شدند.

این مقام قضایی،افزود: در این پرونده که یک پرونده تلفیقی بین اخلال در نظام ارزی و نظام اقتصادی خودرو است.

به گفته اسماعیلی، وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همسر وی نجوا لاشیدایی هر دو به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز، از طریق ثبت سفارشات صوری، اخلال در نظام توزیعی نیازمندهای عمومی کشور می باشند.

اتهام این افراد به دلیل پیش خرید بیش از ۶ هزار و 700 دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار و یک صد کیلو طلا کشف شده بود، محکوم به اعدام شدند و این حکم قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.»

بعد از اعلام این حکم سوال مهمی که فضای رسانه‌ای کشور را در بر گرفت، این پرسش بود که نجوا لاشیدایی و وحید بهزادی چه کسانی هستند و چگونه توانسته‌اند دست به چنین فساد بزرگی بزنند. سوالی که پاسخ آن را می‌توان با بررسی گذشته این زوج دهه شصتی به دست آورد.

نجوا لاشیدایی و وحید بهزادی زوج کلاهبردار ایران

نجوا لاشیدایی و وحید بهزادی، زوج جوان دهه شصتی قصه ما، متهم ردیف اول و دوم پرونده اختلاس و کلاهبرداری ۳۳۰۰ میلیارد تومانی از شرکت خودروسازی سایپا در سالهای ۹۶ و ۹۷ است.

سابقه آشنایی و همکاری این دو جوان که این روزها به خاطر مافیای خودرو بودن و خرید و فروش صوری خودرو و اخلال در نظام ارزی و تولیدی کشور به اعدام محکوم شده اند، به فعالیت های شرکت هرمی پالینور در دهه هشتاد شمسی بر می‌گردد.

شرکتی که مثل گلدکوئست و گلدماین و یونیک فاینانس از هزاران تن از هم وطنان به ادعای سرمایه گذاری در بورس و فلزات، کلاهبرداری کرد و شماری از لیدرهای آن از کشور فرار کردند و شماری نیز دستگیر شدند.

اما طبق اعلام نماینده دادستان، نجوا لاشیدایی میلیاردها تومان با عضویت و فعالیت در این شبکه در دهه هشتاد شمسی، به دست آورد و به فهرست بانوان میلیاررد زیر ۴۰ سال ایران اضافه شد.

حساب بانکی نجوا لاشیدایی در بانک صادرات از سال ۸۶ تا ۸۸ گردش مالی ۱۳ میلیارد تومانی داشته است و تعدادی از اعضای شرکت پالینور با وی همکاری می‌کردند.

بازی عجیب زوج کلاهبردار با خانواده خود

نجوا لاشیدایی و وحید بهزادی، حتی افراد خانواده خود را نیز وارد بازی‌شان کردند و از خواهر و برادر و مادر نیز استفاده کردند.

آن ها از افراد مختلف، با پرداخت پول، وکالت نامه می‌گرفتند تا با حساب بانکی آنها کار کرده و جا به جایی پول را در شرکت های خود از طریق این حساب های بانکی اجاره ای انجام دهند که مصداق پول شویی بود.

هم کاری نجوا لاشیدایی و وحید بهزادی با ۲۴ نفر سبب شده تا پرونده تخلفات در شرکت خودروسازی سایپا در سال ۹۶ و ۹۷ که موجب گرانی و کم بود خودرو شد، ۲۶ متهم داشته باشد.

نجوا لاشیدایی و همسرش با کمک مادران شان که آن ها را عضو علی البدل و بازرس شرکت هایی چون هرمس فارمد و هرمس ویونا کرده بودند،

سفارش صوری و غیر واقعی خودرو انجام داده و معامله ارزی در سطح کلان را با تبانی با معاونان ارزی بانک های خصوصی و یکی از مسئولان بانک مرکزی، صورت دادند که موجب کیفرخواستی در حوزه اخلال در نظام ارزی کشور شده است.

توضیحات کاشف اسرار:نجو لاشیدایی” همسر “وحید بهزادی” می باشد که هر دو به اعدام محکوم شدند،ضمن این که در پرونده نام “ندا نجوایی” خواهر زن “بهزادی ” هم به چشم می خورد.

بنا به تحقیقات صورت گرفته،مازیار مهدوی فر اصالتآ لاهیجانی و ندا و نجوا لاشیدایی هم متولد شهر رشت استان گیلان ،می باشد.

سلطان خودرو و همسرش

نکته بسیار عجیب در این پرونده، که مسوولان ارشد شرکت خودروسازی دولتی سایپا در آن دست داشتند، این است که وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی در کنار ندا لاشیدایی(خواهر نجوا) و مازیار مهدوی‌فر(شوهر ندا)، جزو فعالان شرکت هرمی «پالینور» بودند که در دولت دهم توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند و شبکه هرمی آن‌ها، از بین رفت.

در تاریخ ۱۲ شهریور ۸۹، وبلاگی با نام «موسسین پالینور»، که با هدف افشاگری درباره کلاهبرداری‌های این شرکت هرمی فعالیت می کرد، در مطلبی نوشت:

” وحید بهزادی که باجناق مازیار مهدوی فر هست، ندا لاشیدائی همسر مازیار مهدوی فر، نجوا لاشیدائی خواهر زن مازیار مهدوی و همسر وحید بهزادی و یک خانم وکیل به نام سیده فاطمه (مریم) مهرنیا که ظاهرا کارهای حقوقی انها را راست و جور میکنه و فامیل نادر ناطق هم هست به همراه چند تا از دیگر لیدرها از جمله سعید و ناهید و که البته این دوتای آخری خیلی سریع خوشون رو کنار کشیدند و از مهلکه نجات پیدا کرزدند این سایت رو در ادامه کار قبلی راه اندازی میکنند و کل گروه رو که شجره آنها رو طی این مدت از لیدرهای میانی گرفته بودند وارد این سایت جدید میکنند که تا مدتها دارای اشکال های فراوان سیستمی و کاربردی بوده و هنوز هم هست.

موسسین:  مازیار مهدوی فر – محمد میرصفا – نادر ناطق – پدرام طهماسبی راد – ندا و نجوا لاشیدائی – هدیه کیابی. “

موسسین شرکت هرمی «پالینور» (ندا لاشیدایی، اول از چپ)

در ۱۶ اردیبهشت ۹۱، وبلاگ دیگری که با هدف افشاگری درباره فعالیت شرکت پالینور فعالیت می‌کرد، در مطلبی مازیار مهدوی‌فر، ندا لاشیدائی، سید محمد میرصفا مقدم، هدیه کیابی، نادر ناطق و پدرام طهماسی راد را به عنوان فعالان اصلی این شرکت هرمی و افراد تحت تعقیب توسط دستگاه اطلاعاتی معرفی کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :