کاشف اسرار-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در ساعت اداری امروز در دفتر کار شهردار رشت به اتفاق تعدادی از مدیران ذیربط حضور یافت و نسبت به انعقاد پیش نویس تفاهم نامه برای مرمت بنای تاریخی بلدیه رشت و ساختمان استانداری قدیم گیلان زد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،مسعود حلاج پور ” به اتفاق “تقی شعبانی میانده و ولی جهانی ” به ترتیب مسئول واحد حقوقی و املاک و معاون میراث فرهنگی اداره کل حضور یافت.

زمان انعقاد تفاهم نامه”علی رضا حسنی لفمجانی،علی رضا قانع صومعه سرایی و حمید رضا محمدی” به ترتیب “سرپرست حوزه دفتر شهردار،مدیر ارتباطات شهرداری مرکز و سرپرست سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی این نهاد حضور داشتند.

هدف از انعقاد تفاهم‌ نامه همکاری بین اداره‌ کل و شهرداری مذکور به‌‌ منظور مشارکت، همکاری و تعامل لازم در اجرای پروژه مربوط به بنای تاریخی عمارت شهرداری و ساختمان استانداری قدیم می باشد.

«ساماندهی، مرمت، احیاء٬ حفاظت و بهره برداری بنای تاریخی عمارت شهرداری رشت به منظور ایجاد موزه‌ بلدیه و مردم شناسی و همچنین بنای تاریخی ساختمان استانداری قدیم به عنوان موزه هنرهای معاصر از اهداف این تفاهم‌نامه است.»

« مکان موزه در مالکیت شهرداری رشت و بهره برداری موزه به صورت مشارکتی خواهد بود و بر این اساس طبفه همکف ساختمان عمارت شهرداری به‌عنوان موزه مردم شناسی توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و طبقه اول به‌عنوان موزه بلدیه توسط شهرداری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

شهردار رشت در مراسم انعقاد تفاهم نامه ،پیرامون ساختمان تاریخی شهرداری، گفت: عملیات آسیب شناسی این عمارت در سال گذشته به دلیل امتناع شهرداری رشت از امضای تعهد نامه مورد درخواست میراث، با مسئولیت آزمایشگاه استاک و تحت نظارت مشاور طرح و سازمان کمی با تاخیر انجام پذیرفت اما تاکنون نتیجه آزمایشات و آسیب شناسی به مشاور و سازمان ارسال نشده است.

ناصر حاج محمدی،هزینه تقریبی مرمت کامل عمارت شهرداری را حدود ۱۲۰میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: برآورد دقیق پس از ارسال نتایج آسیب شناسی از سوی آزمایشگاه توسط مشاور به صورت دقیق مقدور خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به رایزنی های صورت‌گرفته با مدیرکل میراث فرهنگی استان، طی عقد نامه تفاهم فی ما بین نسبت به مرمت و بازسازی ساختمان های فرهنگ و هنر و عمارت شهرداری از طریق اعتبارات دولتی با کاربری موزه و با حفظ مالکیت شهرداری و تحقق اهداف شورای اسلامی انجام می پذیرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :