کاشف اسرار-ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور معاونین و مدیران سازمان و تمامی اعضای شهرستانی و استانی به منظور بررسی سازوکارهای بازگشایی مراکز تجاری و اماکن گردشگری منطقه، برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی سازمان مذکور،بر این اساس در این نشست مقرر شد واحدهای تجاری، خدمات گردشگری محدوده منطقه، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت‌های بیشتر ستاد مقابله با کرونای سازمان، از تعطیلات عید فطر شروع به فعالیت نمایند.

جانشین رییس ستاد و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان در این جلسه بر اهمیت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری در ایجاد نشاط اجتماعی در این دوران تاکید کرد.

سید حجت مهدوی سعیدی، اظهار داشت: با عنایت به اعمال محدودیت‌های بهداشتی در جهت مقابله با ویروس کرونا، باید با آمادگی کامل در مسیر بازگشایی اماکن گردشگری و تفریحی اقدام کنیم تا علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، با اعمال نظارت های بیشتر و اطلاع رسانی لازم، سلامتی و لحظات خوش گردشگران ورودی به منطقه تامین گردد.

در این نشست اعضای ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر سازمان منطقه آزاد انزلی نظرات خود در زمینه راهکارهای نظارتی وعملیاتی سازی این طرح مطرح کردند.

هم چنین تقسیم کار لازم در حوزه های معاونت فنی-عمرانی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری، فرهنگی اجتماعی و گردشگری، توسعه مدیریت، مدیریت های روابط عمومی و امور بین الملل، فناوری اطلاعات، اداره کل حراست سازمان و جمعیت هلال احمر، اورژانس، شبکه بهداشت و درمان، فرماندهی پلیس راه و پلیس راهور استان گیلان نیز جهت آمادگی و هماهنگی بیشتر جهت استقبال از مسافرین تابستانی در چارچوب پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین شد.

گفتنی است منطقه آزاد انزلی سالیانه پذیرایی حدود ۷ میلیون گردشگر می باشد که بعد از شیوع کرونا و به منظور شکستن حلقه انتقال این بیماری، مراکز خرید و تجمع گردشگران در این منطقه از سوی این سازمان و با هم کاری بخش خصوصی، به صورت موقت مشغول به فعالیت نبودند.

پایان پیام

Share

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :