کاشف اسرار-معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت ،اذعان کرد: انتظار می رود با بهره برداری از  تصفیه خانه شیرابه سایت زباله سراوان در آینده نزدیک، بخش مهمی از مشکلات این سایت رفع شود و بتوانیم در مقام عمل قدردان صبر و سعه صدر مردم منطقه سراوان باشیم .

به گزارش کاشف اسرار،محمد علی پور یحیی ویشکایی در جلسه مدیریت پسماند ، بر لزوم اجرای جدی طرح تفکیک زباله از مبدا در کلیه شهرها و بخش های شهرستان رشت تاکید کرد.

وی ادامه داد: گزارش هایی در زمینه آلودگی شیرابه زباله خودروهای حمل زباله وجود دارد که در این زمینه با قاطعیت با خاطیان برخورد و خودروی متخلف حمل زباله توقیف خواهد شد.

به گفته این مسئول،در حوزه روستایی نیز میزان تفکیک زباله ها در سطح روستاها رصد می شود و چنانچه عملکرد هر کدام از دستگاه های متولی در این خصوص ضعیف باشد، با آنان برخورد خواهد شد.

پور یحیی ویشکایی با اشاره اقدامات صورت پذیرفته در راستای رفع مشکلات سایت زباله سراوان، اظهار کرد: انتظار می رود با بهره برداری از  تصفیه خانه شیرابه سایت زباله سراوان در آینده نزدیک، بخش مهمی از مشکلات این سایت رفع شود و بتوانیم در مقام عمل قدردان صبر و سعه صدر مردم منطقه سراوان باشیم.

وی معضل مدیریت پسماند و زباله های عفونی را یکی دیگر از دغدغه های مهم پیش روی شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: با همت مرکز بهداشت شهرستان، کمیته بازرسی در این مبحث تشکیل شد و بالغ بر ۱۸۰ واحد متخلف در زمینه پسماند عفونی از طریق اداره محیط زیست شهرستان به مراکز قضایی معرفی شدند.

معاون فرماندار رشت با اشاره به نزدیکی تعطیلات عید فطر و احتمال حضور تعداد زیادی از مسافران در استان و شهرستان، متذکر شد:  با توجه به اینکه شهرستان رشت از جمله شهرستان های مهمان پذیر می باشد، انتظار می رود با نظارت مناسب بخشداران در سطح روستاها از جمع آوری زباله و نخاله در مسیر جاده ها به طور جدی جلوگیری شود و با  متخلفان در این زمینه برخورد شود. 

پور یحیی ویشکایی با بیان اینکه فرمانداری در زمینه  مدیریت صحیح فرآیند دفع زباله با هیچ نهاد و مسئولی تعارف نخواهد داشت، افزود: در همین راستا  فرمانداری عنوان  دستگاه حاکمیتی و نظارتی، کلیه اقدامات را در این زمینه رصد نموده و هر کجا نیاز باشد، با کوتاهی های صورت پذیرفته برخورد قانونی خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :