کاشف اسرار-در نشست کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت کار اجرایی پروژه بزرگ تراموای رشت نهایی و اعلام شد :کار که شروع شود تا نوروز ۱۴۰۰ریل گذاری تراموای رشت تحویل داده می شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت شهرداری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه ” طی سخنانی در این نشست،شهر رشت را یکی از شهرهای پیشرو کشور در زمینه اجرای تراموا عنوان و بر انجام مطالعات ترافیکی، اقتصادی و زبست محیطی این پروژه تاکید کرد.

اسفندیار دهقانیان گفت: این آمادگی در شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه وجود دارد که توافق حاصل شده را در اسرع وقت برای اجرا و تکمیل پروژه تراموای رشت به انجام برساند.

وی معتقد است از آن جایی که تراموا در شهر رشت از وسط شهر و از نقاط حساس شهری عبور می کند می تواند یکی از زیباترین پروژه تراموای کشور باشد.

 این فعال بخش خصوصی، خاطر نشان کرد: برای این پروژه ۲۵درصد نقدی، ۳۵درصد تسهیلات و ۴۰درصد زمین تهاتر در نظر گرفته می شود که البته برای کمک به شهرداری رشت تلاش می کنیم ۲۵درصد نقد کاهش یابد.

دهقانیان با اشاره به سرعت عمل در اجرای پروژه تراموای رشت ،تاکید کرد: کار که شروع شود تا نوروز ۱۴۰۰ریل گذاری تراموای رشت را تحویل می دهیم.

وی با اشاره به اینکه در اجرای پروژه تراموا باید تامین برق را جدی گرفت، گفت: از هم اکنون به فکر حل این موضوع باشید.

شهردار رشت هم با ابراز خوشحالی از همکاری مجموعه شرکت شهرآتیه به برشمردن مزایای راه اندازی تراموا در کلانشهرها همچون کاهش آلودگی هوا، کاهش بار ترافیکی، صرفه جویی در مصرف انرژی و جذابیت گردشگری پرداخت و گفت: تحقق پروژه تراموا از درخواستهای مردمی است.

ناصر حاج محمدی تاکید کرد: اجرای این پروژه مهم در کمیسیون توسعه و عمران شورا به تصویب رسیده و اعضای شورای اسلامی شهر رشت در زمینه تحقق ان تاکید دارند.

وی تاکید کرد: ۸۰درصد اعتبار و کار پروژه تراموا خرید تجهیزات است به همین دلیل اگر استارت کار بخورد پروژه به سرعت اجرایی می شود.

شهردار رشت در پایان با تاکید بر اینکه اجرای پروژه تراموا مسئله ترافیک شهر رشت را حل خواهد کرد از همه مقامات استان‌ خواست تا شهرداری را در اجرای این پروژه مهم یاری دهند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :