کاشف اسرار-توافق نامه بهره برداری از آببندان عینک با حضور رئیس شورای اسلامی شهر و نیز شهردار رشت و مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان گیلان امضا شد .

به گزارش کاشف اسرار،رئیس شورای اسلامی شهر رشت طی سخنانی اجرای این گونه پروژه ها را در پیشبرد اهداف توسعه شهر مفید و موثر دانست.

اسماعیل حاجی پور،معتقد است: پروژه تفریحی – گردشگری آب بندان عینک می تواند ضمن ایجاد اشتغال پایدار ، در اقتصاد شهری نیز موثر باشد.

شهردار رشت نیز طی سخنانی،اظهار کرد: قبل از ورود سرمایگذار باید کلیه مقررات و الزامات حقوقی و محیط زیستی و شهرسازی در مدیریت و نحوه بهره برداری از آبندان عینک رعایت بشود.

ناصر حاج محمدی با تاکید بر این که باید از ریزش فاضلاب به تالاب عینک جلوگیری شود،خاطر نشان کرد: این تالاب یک ظرفیت مثبت برای شهر رشت است.

پس از سخنان شهردار رشت، حاضرین در جلسه وارد مباحث کارشناسی در خصوص نحوه واگذاری و چگونگی بهره برداری شدند .

مقرر شد شهرداری رشت از طریق ممکن نسبت به اجرا و تکمیل رینگ حفاظتی در محدوده قانونی و حریم آببندان اقدام نماید و به موازات آن اداره کل حفاظت محیط زیست استان از ورود آلاینده ها بداخل آببندان جلوگیری کند .

هم چنین مقرر شد شهرداری به صورت سالیانه نسبت به لایروبی کل آب بندان عینک اقدام نموده و هزینه های آن را از اجاره بهای مقرر سالیانه شرکت آب منطقه ای گیلان کسر کند.

همچنین در این جلسه با تاکید بر آزادسازی حریم ترجیهی سال ۱۳۴۶متناسب با توان شهرداری، مقرر گردید با ایجاد فضای سبز و امکانات تفرج گاهی ساحلی موجب ارتقای کیفیت محیط شهری در آن منطقه بشود .

هم چنین مقرر گردید پس از موافقت نهایی مجمع شرکت آب منطقه ای استان گیلان با اخذ نظر کارشناسی رسمی دادگستری نسبت به اجاره ۳۰ساله آن به شهرداری اقدام خواهد شد .

همچنین‌ مقرر شد کلیه هزینه های سالانه لایروبی آب بندان عینک توسط شهرداری از میزان اجاره بهای سالانه کسر بشود .

در پایان‌ این نشست صورت جلسه به امضای طرفین رسید و مقرر شد اجرای آن پس از تایید مجمع عمومی شرکت آب منطقه ای استان گیلان صورت پذیرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :