کاشف اسرار-مدیر کل کانون استان گیلان از ضرورت امید به آینده و تقویت روحیه انتظار سخن‌گفت و از کودکان و نوجوانان برای همت‌ورزی و آینده‌ سازی دعوت‌ کرد و متذکر شد : عدم شرکت در برنامه‌های حضوری کانون به‌ معنای عدم پیوندهای اثربخش فرهنگی نیست،

به گزارش کاشف اسرار،اسفندیار ضیایی حلیمه جانی” در نشست مجازی اعضای مکاتبه‌ای این مجموعه سخنان خود را با تبریک سال‌گشت ازدواج ملکوتی امام علی(ع) و حضرت‌ فاطمه(س) آغاز کرد.

وی مطالعه مطالب پُر محتوا و صدای شیرین اعضای مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌ های ادبی در دنیای پُر هیاهو و متلاطم روزهای کرونایی را لذت‌ بخش‌ دانست.

این مسئول به ارتباط سازنده و مکاتبه‌ای کانون با اعضای کودک و نوجوان اشاره و تاکید کرد : عدم شرکت در برنامه‌های حضوری کانون به‌ معنای عدم پیوندهای اثربخش فرهنگی نیست.

ضیایی حلیمه جانی، افزود: میزبانی از آثار منظوم و منثور و هم‌چنین، فعالیت‌های ارزش‌مند پژوهشی این طیف از اعضای توان‌مند کانون پرورش فکری می‌تواند سرمایه‌ای ارزش‌مند و بسترساز حرکت‌های موثر فرهنگی محسوب‌می‌شود.

وی برهمین اساس نیز اعضای مکاتبه‌ای کانون را پشتوانه ارزش‌مند این مجموعه‌ی فرهنگی  دانست و زبان قلم و گفتارآنان را سفیران این نهاد در روستاها و مناطق کم‌ برخوردار عنوان‌کرد.

مدیرکل، توصیه‌ای به آینده‌سازان ایران اسلامی داشت و ضمن با اهمیت توصیف‌کردن فردای  کشور گفت: امید به آینده و تفکر انتظار، از توصیه‌های دینی و انقلابی محسوب‌می‌شود و دست‌یابی به آینده‌ی روشن فردی، خانوادگی و اجتماعی، نیازمند همت عالی و قلم‌فرسایی اعضای توان‌مند کانون پرورش فکری است.

کارشناس مسوول آفرینش‌های ادبی کانون استان گیلان هم با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست مجازی و ضمن اهمیت نامه‌نگاری گفت: نامه، همواره یک وسیله ارتباطی موثر و صمیمانه بوده و این ابزار سرشار از عواطف و احساسات، بیان‌گر افکار، باورها و استعدادهای نگارنده محسوب‌می‌شود.

حمیرا خدابنده هم‌چنین با ارزشمند توصیف‌کردن مکاتبه مکاتبه و نامه‌ نگاری افزود: این امر ازجایگاه ویژه‌ای برخوردار است و ریشه‌ در رفتار بزرگان شعر و ادب دارد.

او تعلق خاطر همکاران مرکز آفرینش‌های ادبی کانون به  کودکان، نوجوانان و آثار آینده‌سازان را خاطرنشان‌کرد.

این کارمند با ابراز خرسندی از همراهی اعضای این مجموعه، به ویژه در روزهای قرنطینه‌ی خانگی و همه‌گیری ویروس کرونا گفت: استمراراین ارتباط سازنده از طریق شبکه‌های مجازی و هم‌چنین صندوق پستی ۳۱۸۱ می‌تواند نتایج مثبتی به‌همراه‌داشته‌باشد.

خوانش، شعر، داستان و دل‌نوشته و هم‌چنین اشتراک‌گذاری آثار تصویری و مکتوب، ازدیگر برنامه‌های این نشست بود که ارایه‌ی دل‌نوشته‌های اعضا با موضوع از ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، معرفی «مجیددانش‌آراسته»،  از صاحبان قلم و اندیشه استان و گفت‌وگوی این عضو پیشین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با حاضران همراه‌شد.

گفتنی است، فراهم‌سازی زمینه‌های بهره‌مندی کودکان و نوجوانان مناطق روستایی و کم‌برخوردار از فعالیت‌های کانون و هم‌چنین شناسایی و پرورش استعدادهای اعضای توان‌مند، از اولویت‌های بخش مکاتبه‌ای واحدآفرینش‌های ادبی به‌شمارمی‌رود و این مجموعه با تحت‌پوشش قراردادن ۱۰ روستا در سطح استان، ۲۳۱ عضو مکاتبه‌ای دارد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :