کاشف اسرار-مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی،گفت: در طول هفته دولت سال ۱۳۹۹ در این منطقه ۲۹ پروژه عمرانی-زیرساختی،تولیدی-صنعتی، فرهنگی و خدمات گردشگری افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها شروع می شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت سازمان،”محمد ولی روز بهان “طی سخنانی در نشست شورای اداری سازمان سازمان منطقه آزاد انزلی، توسعه فعالیت های اقتصادی،رونق تولید و ایجاد جهش در شاخص های اقتصادی را مهم ترین وظیفه مدیران ،دانست.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: دشمنان کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی با هدف قرار دادن اقتصاد کشور و اعمال سخت ترین تحریم ها علیه ملت ایران قصد تضعیف جایگاه کشور و اسلام در سطح جهانی را دارند .

این مسئول،تاکید کرد: براین اساس تقویت حوزه اقتصادی با نگاه عمیق و دقت نظر در راستای تقویت نظام اسلامی باید در دستور کار همه مدیران و خادمان باشد.

” روز بهان” لزوم شناسایی ظرفیت های جدید به منظور جذب سرمایه گذاری را حائز اهمیت قلمداد و خاطرنشان کرد: شناسایی ظرفیت های جدید و ظرفیت سازی به منظور تقویت زمینه های درآمدزایی جایگزین سازمان از اولویت های تمامی بخش های سازمان منطقه آزاد انزلی است.

به گفته وی، تا در پایان سال جاری با توسعه و تکمیل زیرساخت و تسهیل فضای کسب و کار در منطقه شاهد دست یابی به رشد قابل توجهی در همه شاخص های فعالیت منطقه آزاد انزلی باشیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی ،گفت: در طول هفته دولت سال ۱۳۹۹ در این منطقه ۲۹ پروژه عمرانی-زیرساختی،تولیدی-صنعتی، فرهنگی و خدمات گردشگری افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها شروع می شود.

” روز بهان”،ابراز کرد: میزان سرمایه‌گذاری طرح های مزبور بیش از ۲۴۴۰ میلیارد ریال است که از محل منابع سازمان و سرمایه گذاری بخش خصوصی تأمین شده، پروژه هایی که زمینه اشتغال زایی مستقیم برای ۷۰۰ نفر را فراهم می کنند.

وی ادامه داد: در این ایام ،۲۱ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تولیدی و خدمات بندری با میزان سرمایه‌گذاری ۱۱۲۳ میلیارد ریال افتتاح می شوند که باعث ایجاد شغل مستقیم برای ۴۲۷ نفر می شود.

این مسئول،از جمله واحدهای که در این مدت مورد بهره برداری قرار می گیرند،در زمینه بسته بندی محصولات کشاورزی و غذایی، تولید کمپرسور، پوشاک، کالای خواب، تولید برس و کود کشاورزی است.

روز بهان،اضافه کرد: دستگاه تب سنج، دستکش نایلونی، ماسک سه لایه پرستاری تمام اتوماتیک،دوربین مداربسته، محصولات آرایشی و بهداشتی، فلزهای فرم دهی شده به صورت رسمی در مدار تولید قرار می گیرند.

وی با اشاره به رویکردهای حمایتی و تشویقی سازمان متبوع خود در زمینه توسعه حوزه فعالیت و جذب سرمایه گذاران جدید در حوزه های تولیدی-صنعتی اضافه کرد: در همین راستا تعداد هفت واحد تولیدی که افتتاح می شوند، طرح توسعه این مجموعه‌های تولیدی است که در شرایط سخت تحریمی و همه گیری ویروس کرونا، با همکاری این سازمان، توسعه میزان تولید خود را در دستور کار قرار داده اند.

مدیر عامل سازمان از بهره برداری چهار انبار سرپوشیده و یک انبار رو باز با مساحت ۲۳ هزار ۳۰۰ متر مربع جهت خدمات دهی به فعالین تجاری منطقه و مجتمع بندری کاسپین در هفته دولت خبر داد .

روز بهان” افزود: در هفته دولت سال جاری بخش خصوصی در این منطقه عملیات اجرایی احداث، مجتمع تجاری و خدماتی با میزان سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان و اشتغال زایی برای ۲۵۰ را نیز شروع می کند.

وی متذکر شد: در این هفته، دو پروژه عمرانی-زیرساختی بال غربی ساختمان اداری و پارت A مجموعه پارک ساحلی منطقه با صرف هزینه ۱۷۰ میلیارد ریالی از منابع این سازمان مورد بهره برداری قرار می گیرند.

این مسئول،ادامه داد::در حوزه فرهنگی نیز بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی در زمینه خدمات و امکانات گردشگری و فرهنگی چهار طرح فرهنگی و خدمات گردشگری را با حجم سرمایه گذاری ۱۱۷.۵ میلیارد ریالی افتتاح می کنند که در این مجموعه ها برای ۱۸ نفر شغل ایجاد شده است.

” روز بهان” در پایان، آخرین بخش از برنامه های هفته دولت منطقه آزاد انزلی را آغاز عملیات احداث یک واحد بوم گردی با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی اعلام کرد که برای ۵ نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل می کند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :