کاشف اسرار-مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از پایان پروژه اتصال مدارس روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات هم زمان با شروع سال تحصیلی خبر داد و تاکید کرد : اتصال 15 مدارس نیز طبق برنامه تدوین شده تا پایان شهریور به اتمام می رسد.

به گزارش کاشف اسرار، فرزاد توکلی ” با اعلام این خبر،اظهار کرد:: با توجه به تفاهم نامه فیمابین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش؛ تعداد 1هزار و 614 مدرسه روستایی جهت اجرای این طرح از سوی وزارت ارتباطات به این اداره کل ابلاغ و فرآیند اتصال 1 هزار و 523 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات در حوزه روستایی به پایان رسید.

وی خاطر نشان کرد: با عنایت به ماده 69  برنامه ششم و تکلیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص هوشمند سازی 30 هزار مدرسه متصل نشده به شبکه ملی اطلاعات، با همکاری وزارت آموزش و پرورش؛ از 1 هزار و 614 مدرسه روستایی در روستاهای بالای 20 خانوار، ابلاغی از سوی وزارت ارتباطات به استان گیلان، 1 هزار و 275 مدرسه توسط مخابرات منطقه سرویس داده شده اند و 339 مورد باقی مانده توسط دو اپراتور همراه اول و ایرانسل و اپراتور روستایی های وب انجام شد.

این مسئول در خصوص 339 مدرسه روستایی که مخابرات در آن جا قادر به ارائه سرویس نبوده است، متذکر شد: از این تعداد 226 مدرسه توسط اپراتورهای تلفن همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

به گفته توکلی، 6 مدرسه فاقد برق و 33 مدرسه نیز به علت قرار گرفتن در نقاط صعب العبور و عدم دریافت سیگنال مناسب برای بررسی دقیق تر به اپراتور روستایی های وب ارجاع شده است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر اپراتور روستایی های وب نیز از 37 مدرسه ابلاغ شده، اقدام به اتصال 22 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات نموده و اتصال مابقی مدارس نیز طبق برنامه تدوین شده تا پایان شهریور به اتمام می رسد.

مدیرکل ICT استان اجرای این پروژه ها را با تلاش همکاران مخابرات گیلان و اپراتورهای تلفن همراه و در راستای اجرای عدالت آموزشی و دسترسی یک سان به شبکه ملی اطلاعات دانست.

توکلی در پایان،ابراز کرد: امیدواریم با توجه به رایگان شدن استفاده از شبکه شاد برای دانش آموزان و معلمان، بهره مندی از شبکه ملی اطلاعات گام موثری در اتقاء آموزش استان و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا برداشته باشیم./ منبع : سایت اداره کل

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :