کاشف اسرار-استاندار گیلان بیمارستان شهید نورانی تالش را در ارتقاء شاخص سلامت مردم منطقه موثر دانست و گفت: تجهیزات و امکانات جدیدی طی ماه های آینده به این بیمارستان افزوده می شود.

به گزارش کاشف اسرار، ارسلان زارع “امروز (پنجشنبه) در حاشیه افتتاح بیمارستان ۲۳۱ تخت خوابی شهید نورانی شهرستان تالش که توسط رئیس جمهوری از طریق ارتباط تصویری صورت گرفت،اظهار کرد: بیمارستان قدیمی تالش به قدمت بیش از چهار دهه با فرسودگی و ظرفیت محدود امکان پاسخگویی به بیماران و گردشگران را نداشت،

وی با بیان این که احداث بیمارستان جدید یک ضرورت برای این منطقه بود،خاطر نشان کرد:بیمارستان تازه ساخت تالش در ابتدای دولت تدبیر و امید تنها ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی متذکر شد: به سبب فعالیت موثر وزارت راه و شهرسازی و تامین اعتبار به ویژه طی دو سال اخیر شاهد بهره برداری رسمی از این بیمارستان با ظرفیت ۲۳۱ تخت با دستور رئیس جمهوری هستیم.

این مقام،ابراز کرد:بیمارستان جدید تالش می تواند نقش موثری در سلامت مردم این شهرستان داشته باشد و به سبب قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی و موقعیت خاص شهرستان تالش ، در خدمت رسانی اثر گذار است.

به گفته زارع، تا قبل از آغاز دولت یازدهم، شاخص برخورداری از تخت های بیمارستانی در گیلان به ازای هر هزار نفر، یک و ۲۱ صدم بود که این عدد اکنون به یک و ۵۱ صدم ارتقاء یافته و باید برای رشد بیشتر آن و نزدیکی به متوسط کشوری اهتمام شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همت مجموعه راه و شهرسازی به عنوان مجری ساخت بیمارستان ها و حمایت سازمان برنامه و بودجه، شاهد بهره برداری از بیمارستان ۴۲۰ تخت خوابی سایت لاکان رشت تا قبل از پایان دولت دوازدهم باشیم و به میانگین کشوری شاخص برخورداری از تخت های بیمارستانی برسیم.

استاندار به هزینه بالغ بر 100 میلیارد تومان برای احداث بیمارستان تازه ساخت تالش توسط دولت اشاره و خاطر نشان کرد: برای تجهیز این بیمارستان نیز بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هزینه شده است.

بیمارستان ۲۳۱ تخت خوابی شهید نورانی شهرستان تالش در زمینی به مساحت حدود ۳۵ هزار مترمربع در چهار طبقه احداث و تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز آن هزینه شده است.

بخش‌های بستری داخلی، جراحی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان و مراقبت‌های ویژه شامل ICU ،CCU ، NICU ازجمله فضاهای خدمات بستری، بخش‌های اورژانس، درمانگاه تخصصی، دیالیز، اعمال جراحی و زایمان، داروخانه در بخش خدمات درمانی، تصویربرداری پزشکی (رادیولوژی و سی تی اسکن) و آزمایشگاه تشخیص پزشکی در حوزه خدمات تشخیصی، رستوران، آشپزخانه، رختشوی‌خانه، استریل مرکزی، موتورخانه، نمازخانه، رخت‌کن‌ها در حوزه خدمات پشتیبانی و همچنین بخش پذیرش، مدیریت و دفاتر مالی در بخش خدمات اداری در بیمارستان جدیدالاحداث شهرستان تالش به مردم خدمات رسانی می کنند.

بیمارستان با خدمات گسترده‌ای که در بخش‌های مختلف درمانی، بستری، تشخیصی و مراقبتی ارائه می‌کند امروزه به قطب درمانی غرب گیلان تبدیل‌شده است.

تعداد تخت های ICU استان از ۱۲۳ تخت در سال ۹۲ به ۲۸۵ تخت تا امسال و تعداد تخت‌های CCU استان از ۱۲۰ تخت در سال ۹۲ به ۱۶۳ تخت تا سال جاری افزایش‌ یافته است.

در حال حاضر در استان گیلان سه هزار و ۸۵۵ تخت فعال وجود دارد درحالی‌که این شاخص در سال ۹۲ ، سه هزار و ۱۹۶ بود.

شهرستان تالش در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع‌شده و دارای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است./منبع : سایت استانداری

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :