کاشف اسرار-،معتقد است: با بیان اینکه کشاندن بگومگو های بین مسئولان نزد مردم، آسیبی جز ناامیدی و یأس برای آنان ندارد و این اختلاف دیدگاه ها که البته همگی از سر خیر خواهی برای تعالی گیلان عزیز و ایران سرافراز است؛ نباید به عرصه عمومی کشانده شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت استانداری،ارسلان زارع “امروز (پنجشنبه) در نشست مجمع نمایندگان گیلان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت و فرمانده سپاه قدس این خطه در سالن غدیر استانداری برگزار شد،اظهار کرد: آن چه معمار کبیر انقلاب امام راحل از تفکیک و استقلال قوا برای نظام جمهوری اسلامی ایران بنا نهاد، نقشه راه تعالی کشور است.

وی ادامه داد: سه قوه در عین استقلال کاری، با تعامل و هم افزایی برنامه های خود را در جهت پیشبرد امور و خدمت به مردم انجام می‌دهند و اندیشه ای جز خدمت و رفع تنگناهای موجود برای ملت ندارند.

این مقام با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که دولت در وسط میدان است و همه باید به دولت کمک کنند، ابراز کرد: باور قلبی من این‌ است طی فرصت باقیمانده دولت، هر روز، فصل جدیدی از گره گشایی امور مردم و مطلعی برای همت دوباره در راستای پیشرفت کشور و استان است و نباید لحظه ای از آن غفلت شود.

زارع،معتقد است: با بیان اینکه کشاندن بگومگو های بین مسئولان نزد مردم، آسیبی جز نا امیدی و یأس برای آنان ندارد، افزود: این اختلاف دیدگاه ها که البته همگی از سر خیرخواهی برای تعالی گیلان عزیز و ایران سرافراز است؛ نباید به عرصه عمومی کشانده شود.

وی بر ضرورت حفظ هم دلی و وحدت در جهت ارتقاء امنیت و اقتدار کشور و استان‌ مان تأکید کرد و گفت: آن چه برنامه های توسعه ای کشور و استان را با موفقیت همراه می سازد؛ به طور قطع سیاست انسجام و وحدت است.

استاندار،اعمال تحریم های بی سابقه از سوی دولت آمریکا و تحمیل بر ملت ایران را اقدامی کاملاً غیر قانونی و آشکار عنوان و خاطرنشان کرد: مردم ما با پایمردی و استقامت، ثابت کردند که ایرانیان عزت مند، هرگز خواری و ذلت را نمی‌ پذیرند و این شکیبایی نیز حقانیت ملت ما را به جهانیان ثابت کرد.

زارع، رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری انتخابات امریکا را مبتنی بر این راهبرد اساسی که ما برنامه های خود را به هیچ اراده خارجی پیوند نمی زنیم، دانست و متذکر شد: این برنامه ها به اصول و توانمندی داخلی ما گره خورده و زنجیره آن با تغییر دولت‌های بیگانه، گسسته نمی‌شود.

وی به گذشت نزدیک به ۹ ماه از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: طی این مدت مجموعه دولت نهایت تلاش خود را انجام داده تا علاوه بر مقابله با بیماری، وضعیت عمومی جامعه نیز مدیریت شود و در این مسیر از همه ظرفیت ها استفاده شده که ترکیب شرکت کنندگان در ستاد ملی مبارزه با کرونا ، گواه این مدعاست.

این مقام، یاد آور شد:رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا از اقدامات ستاد و کمیته های وابسته به آن و نیز عمل کرد کادر درمان و سلامت قدردانی کرده و آن را جهاد فی سبیل الله خواندند.

زارع”، افزود: معظم له بر این نکته که هر جا وزارت بهداشت، مصادیق محدودیت را تعیین کرد، بقیه دستگاه‌ها باید بدون در نظر گرفتن ملاحظات دیگر، آنها را رعایت و اجرا کنند ، تأکید داشتند و بر این مبنا معتقدم همه ارکان کشور باید سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی را که مبتنی بر نظرات کارشناسی و تخصصی است؛ به مثابه قانون دانسته و لازم الاجرا تلقی کنند.

وی وجود هم دلی بین مسئولان و جامعه را الگویی از موفقیت خواند که باید در همه موضوعات به عنوان یک راهبرد مدنظر باشد،به اهتمام جدی در مسیر استفاده از ظرفیت های استان و تشکیل ستاد حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی اشاره کرد.

استاندار،تاکید کرد: ستاد تنظیم بازار استان به طور منظم برگزار می شود و برای رفع نیازهای مردم به کالاهای اساسی، برنامه ریزی عملیاتی دارد.

زارع” هم چنین به دیدار اخیر خود با وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اهمیت تامین نهاده های کشاورزی به خصوص کود و سم در شرایط متاثر از تحریم‌های اقتصادی اشاره و اضافه کرد: این مهم نیازمند مدیریت و حمایت ویژه به منظور فراهم کردن زمینه تداوم فعالیت زارعان و باغ داران و افزایش ضریب خود اتکایی کشاورزی به محصولات کشاورزی است که مورد تأکید قرار گرفت.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :