کاشف اسرار-معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رشت با هشدار در خصوص خطر شیوع  آنفلوآنزای حاد پرندگان، اظهار داشت: در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری لازم است آموزش و آگاه سازی عموم مردم در دستور کار دستگاه های ذیربط قرار گیرد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از فرمانداری ،فریبرز سعیدی کیا در جلسه شورای بهداشت شهرستان رشت به خطر شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در سطح استان و شهرستان،اشاره کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه استان گیلان در کریدور مهاجرت پرندگان مهاجر قرار دارد و از سوی دیگر به عنوان یکی از قطب های طیور صنعتی در کشور مطرح است باید با جدیت در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری مشترک انسان و پرندگان، برنامه ریزی کرد.

این مسئول با تاکید بر لزوم آموزش جوامع محلی و عموم شهروندان در خصوص این بیماری، تاکید کرد: در همین راستا آموزش دانش آموزان از طریق اداره آموزش و پرورش، آموزش جوامع روستایی پرورش دهنده طیور بومی از طریق جهاد، آموزش مشاغل مرتبط مانند کشتارگاه ها و آموزش محیط بانان از طریق محیط زیست، باید در دستور کار قرار گیرد.

سعیدی کیا” با اشاره به افزایش میزان شیوع کرونا در سطح شهرستان رشت، هشدار داد: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در خصوص کرونا و سایر بیماری های واگیردار مانند آنفلوآنزای حاد پرندگان، به طور جدی، خطر سلامت عموم مردم شهرستان را تهدید می کند.

وی به خطر افزایش تعداد سگ های بلا صاحب  در شهر رشت اشاره کرد و افزود: این موضوع باید به عنوان اولویت از سوی مسئولان ذیربط پیگیری شود و با استفاده از برنامه های مختلف جمع آوری سگ ها، عقیم سازی و پلاک کوبی، دغدغه و نارضایتی مردم برطرف شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :