کاشف اسرار-استاندار گیلان با اشاره به اینکه دولت علیرغم شرایط سخت و دشوار اقتصادی برای تامین کالاهای اساسی یارانه پرداخت می کند، گفت: روا نیست که با حمایت های صورت گرفته از طریق شبکه تولید یا توزیع، به مردم جفا شود،اذعان کرد :وجود مشکلاتی در زنجیره تولید تا توزیع در استانی که قطب بزرگ تولید مرغ است، جای تاسف دارد.

به گزارش کاشف اسرار کاشف اسرار به نقل از سایت استانداری ،ارسلان زارع 2 آذر ماه در ستاد استانی تنظیم بازار که فرمانداران شهرستان ها نیز به صورت ارتباط تصویری در جلسه حضور داشتند؛ به ۲۰ هزار و ۴۱۵ مورد بازرسی و نظارت مستمر و نیز گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی و رتبه چهارم کشوری در هر دو بخش اشاره و استمرار و تشدید نظارت و بازرسی‌ها مورد انتظار جدی دانست.

وی بر ضرورت کنترل قیمت و تعادل و وجود انصاف و عدالت در بازار تاکید و خاطرنشان کرد: قدردان همراهی اصناف و بازاریان و درک شرایط توسط آنان هستیم.

این مقام با اشاره به اینکه دولت علی رغم شرایط سخت و دشوار اقتصادی برای تامین کالاهای اساسی یارانه پرداخت می کند، تصریح کرد: روا نیست که با حمایت های صورت گرفته از طریق شبکه تولید یا توزیع، به مردم جفا شود.

زارع” به تلاش فداکارانه تولیدکنندگان در شرایط فعلی جنگ اقتصادی و همراهی منصفانه با مردم اشاره کرد و افزود: وجود مشکلاتی در زنجیره تولید تا توزیع در استانی که قطب بزرگ تولید مرغ است، جای تاسف دارد.

وی با بیان اینکه شهروندان برای دسترسی به مرغ با نرخ مصوب با وجود تولید روزانه ۴۵۰ تن به صورت میانگین نباید مشکل داشته باشند، گفت: سازمان جهاد کشاورزی بر تامین نیاز حداقل ۲۵۰ تن مرغ استان، سازمان صمت بر نحوه توزیع و تعزیرات حکومتی بر کشتارگاه ها و مبادی خروجی استان نظارت جدی داشته باشند.

 استاندار گیلان بر ضرورت جلوگیری از خروج خارج از روال قانونی مرغ به استان های دیگر تاکید و تصریح کرد: نیمی از تولید استان براساس مجوز، بخشی از نیاز استان های هم جوار و مرکز کشور را تامین می کند اما شایسته نیست که مردم گیلان با مشکل مواجه شوند.

زارع”با اشاره به اینکه مشکلات در خصوص تامین روغن سرخ‌کردنی مورد نیاز بازار نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته، اظهار کرد: برای تامین مابه التفاوت نیاز استان پیگیری های لازم در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در خصوص تامین آرد مورد نیاز کمبودی نداریم، گفت: سهمیه آرد تعیین شده شهرستانی، تعلق به مردم آن خطه دارد و اختصاص نیاز مازاد، در صلاحیت کارگروه آرد و نان است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تبریک هفته بسیج به بسیجیان و گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و فرمان هوش مندانه تشکیل بسیج افزود: بسیج همواره محور انسجام، هم بستگی و تلاش موثر برای اعتلای آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است که در راستای منافع ملت بزرگ ایران گام برمی دارد.

زارع” به فعالیت بسیج در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: بسیجیان در جریان مبارزه و مقابله با کرونا و به منظور حفظ سلامت و جان مردم از هیچ کوششی دریغ نکردند و همواره در کنار کادر فداکار درمان حضور موثر دارند.

وی همچنین به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: فرمان داران به عنوان رئیسان ستاد شهرستانی اجرای این طرح، اقدامات و همکاری های لازم را داشته باشند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :