کاشف اسرار-مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه تمامی محورهای مواصلاتی گیلان باز است، از انجام عملیات پاک‌سازی و رفع انسداد سردهنه‌های پل پیربازار رشت از نخاله و خاشاک و روان‌سازی آب رودخانه خبر داد.

 به گزارش کاشف اسرار به نقل از استانداری ، امیر مرادی توت کله” در گفت وگویی با اشاره به بارش ۱۳۰ میلی متری باران در رشت طی شبانه روز گذشته اظهار داشت: دیشب بازدیدی همراه با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان و جمع دیگری از مدیران دستگاه های اجرایی استان از منطقه پیربازار رشت انجام شد.

وی ادامه داد: بلافاصله عملیات پاک سازی سردهنه های این پل که با نخاله و خاشاک روان شده از بالادست مسدود شده بود، به انجام رسید و هم اکنون وضعیت عادی و سطح آب هم تراز با پل اصلی است.

این مسئول،متذکر شد : طبق اعلام شهرداری رشت در خیابان باهنر نیز انسداد برخی گذرگاه های آب موجب بروز مشکلاتی برای تردد شهروندان شده بود که این مسئله تا حد زیادی مرتفع شده و در جهت رفع کامل آب‌گرفتگی گروه های امدادی در حال فعالیت هستند.

مرادی توت کله” در توضیح دیگر اقدامات صورت گرفته طی شبانه روز گذشته برای جلوگیری از وقوع سیلاب در نقاط مختلف استان  افزود: بنا به هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران استان مبنی بر احتمال وقوع سیل به دنبال شدت گرفتن بارش ها ، دستگاه های اجرایی و امدادی مرتبط به حالت آماده باش قرار گرفتند.

به گفته وی ” در ارتفاعات استان بارش برف از روزهای گذشته آغاز شده اما با تلاش دستگاه‌هایی همچون راهداری، هلال احمر، پلیس راه و گروه های امدادی تمامی محورهای استان به‌جز محور پونل – خلخال، باز است.

 از مردم خواست درصورت بروز مشکل نسبت به اطلاع رسانی به دستگاه های امدادی اقدام و با تعامل و هم افزایی با خدمتگزاران خود ، از بروز هرگونه حوادث تلخ جلوگیری کنند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :