کاشف اسرار-امروز چهارشنبه جلسه بررسی مشکلات اقتصادی ( برخی کالاها) در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان با حضور استاندار و شماری از مدیران اقتصادی و نیز دادستان مرکز استان برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار،استاندار طی سخنانی یکی از مولفه های تاثیر گذار در مدیریت امور را هم دلی و وفاق بین همه نمایندگان و خدمت گزاران مردم در گیلان عنوان و اظهار کرد: جلسه های تنظیم بازار به طور مستمر در استان برگزار و  موجودی کالای اساسی به صورت روزشمار در دبیرخانه ستاد رصد می شود.

ارسلان زارع ” ،اضافه کرد : با وجود پاره ای مشکلات در پی تحریم های ظالمانه استکبار، حتی یک روز هم گمرکات گیلان تعطیل نبوده است و طی هشت ماه سال جاری؛ حجم صادرات و واردات استان ۵۱ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت ها ،  ناشی از عرضه و تقاضاست و هرگونه تغییر و تحول در این بخش؛ بر قیمت کالاها و خدمات در بازار تاثیر می‌گذارد و قیمت بعضی کالاها  افزایش می یابد.

این مقام با تصریح بر این که افزایش نرخ بعضی از کالاها مانند روغن، خاص استان نبوده و در سطح کشوری مطرح بوده است،متذکر شد : وضعیت ذخیره کالاهایی مانند گندم، آرد و شکر در گیلان خوب است.

زارع ” با بیان این که در زمینه مرغ هم سعی کردیم قیمت آن در استان به نسبت سایر استان‌ها افزایش زیادی نداشته باشد،از نماینده ولی فقیه در گیلان که همواره مسئولان استان را هم راهی می کنند، قدردانی کرد.

** تولید و توزیع کنندگان کالاها بدانند نظارت ها سختگیرانه است

نماینده ولی فقیه در گیلان نیز طی سخنانی با اشاره به تلاش مسئولان در برطرف کردن مشکلات جامعه، بر ضرورت برخورد قاطعانه مسئولان با گران فروشی ها و سودجویی ها و نیز اتخاذ تصمیماتی جهادی تأکید کرد .

حجت الاسلام شیخ رسول فلاحتی ” گفت: باید نظارت ها در روند تولید و توزیع ارزاق عمومی مردم تشدید  شود و مشکلات تولیدکنندگان، اختلال در شبکه توزیع و احتکار دلالان و افزایش نرخ نهاده ها از عوامل گرانی گوشت مرغ در بازار است.

وی دلیل بخشی از ایجاد مشکلات را مربوط به تحریم ها عنوان و تشدید نظارت ها را از راهکارهای جلوگیری از افزایش نرخ کالا در بازار ذکر و اضافه کرد: تولیدکنندگان و توزیع کنندگان کالا ها،  شناسنامه دار شوند.

امام جمعه رشت بر اطلاع رسانی فعالیت های انجام شده توسط مسئولان نیز تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی موجب می شود تا تولیدکنندگان و توزیع کنندگان بدانند نظارت ها سختگیرانه است.

” فلاحتی با بیان اینکه متولیان مربوطه متخلفان اقتصادی را به دستگاه قضا معرفی کنند، گفت: دستگاه قضا برای رسیدگی به تخلف های اقتصادی آمادگی دارد.

وی با اشاره به اینکه مفسدان اقتصادی صد برابر قاچاقچیان مواد مخدر فساد دارند، گفت: کسی که بخواهد نظام اقتصادی در جامعه دینی را مختل کند، باید تشدید مجازات شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :