کاشف اسرار-شهردار رشت ضرورت تقویت مدل‌های سرمایه‌گذاری در شهر رشت را مورد تاکید قرار داد و گفت: به توانایی مدیران و نیروهای فعال در این نهاد عمومی غیر دولتی باور دارم.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از شهرداری،سید محمد احمدی ” در جلسه مدیران مناطق و سازمانهای شهرداری اظهار کرد : به توانایی تمام مدیران و نیروهای فعال در مجموعه شهرداری رشت باور دارم و در راستای پیشرفت هرچه بیشتر طرح‌ها و پروژه‌ها حتما از توان مندی‌های آنان استفاده خواهم کرد.

وی با بیان اینکه در مقاطعی و به هر دلیلی برخی نیروها مسئولیت‌هایی را به شکل مستقیم در مجموعه شهرداری بر عهده می‌گیرند و برخی هم ممکن است مسئولیت مستقیمی نداشته باشند افزود: رویکرد اینجانب استفاده از تمام ظرفیت‌ها و نیروهای فعال شهرداری است.

این مسئول با بیان این که وی به تمام نیروهای فعال و توان مندی‌های آنان باور دارد تصریح کرد: در همین مدت کوتاهی که بنده در مجموعه شهرداری حضور یافتم ظرفیت‌ها را شناسایی کردم و درصدد استفاده حداکثری از نیروهای فعال هستم.

احمدی ” از تکمیل ساختمان جدیدالاحداث در حوزه منطقه سه شهرداری رشت سخن گفت و در ادامه با بیان اینکه پسماند از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های شهرهای شمالی کشور محسوب می‌شود تاکید کرد: پسماند از جمله معضلاتی است که در گیلان ‌وجود داشته و رفع آن نیازمند پیگیری‌های مداوم و مستمر است.

وی با اشاره به اینکه در بحث طرح‌های پسماند سه پروژه اجرایی می‌شود ابراز کرد: نصب دستگاه زباله‌سوز، احداث تصفیه‌خانه شیرابه و افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی از ۵۰۰ به هزار تن سه پروژه‌ای است که شهرداری بر روی اجرای سریع‌تر آن اصرار دارد.

شهردار رشت اجرای پروژه ممیزی نوین املاک را هم از جمله تاکیدات و دغدغه‌های این نهاد خواند و اظهار داشت: امیدواریم با تعاملی که مدیران مربوطه این حوزه با معاونان سایر بخش‌ها برقرار می‌کنند عملیاتی کردن ممیزی نوین املاک سرعت بگیرد.

احمدی ” کسب درآمد پایدار را از جمله اهدافی که شهرداری با اجرای ممیزی نوین املاک دنبال می‌کند اعلام کرد و بیان داشت: اگر بتوانیم به تمام اهداف این پروژه برسیم بحث افزایش درآمد شهرداری هم به شکل قابل انتظاری تحقق پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر این که شهرداری در بحث شهرسازی و خدمات‌ دهی زیرسؤال است افزود: باید یک نقشه مشخص و مدون تهیه و تدوین شود تا در کنار انجام بهینه‌ تر کارها خدمات هم به خوبی به شهروندان ارائه شود.

این مسئول،ارائه خدمات بهینه در کنار فعالیت‌های زیربنایی را رسالت شهرداری رشت دانست و عنوان کرد: از جمله سازمان‌هایی که می‌تواند نگاه مردم را نسبت به شهرداری متحول کند سازمان های سیما منظر و حمل و نقل شهرداری است.

احمدی ” اجرا و تقویت مدل‌های سرمایه‌گذاری در شهر رشت را ضروری دانست و با تاکید بر لزوم اجرای کمربندی شهر با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری گفت: در شهر رشت کمربندی وجود ندارد بنابراین استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند به ما کمک کند.

وی از ضرورت حضور ملموس‌تر شهرداری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان و پارک سراوان سخن گفت و ابراز داشت: آماده‌سازی این دو پارک برای استفاده مردم امری است که شهرداری برای تحقق آن تلاش و برنامه‌ریزی می‌کند.

شهردار رشت با بیان اینکه از ظرفیت دستگاه قضایی برای وصول مطالبات شهرداری استفاده خواهد شد ،خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان مطالبات این نهاد از سایر دستگاه‌ها بسیار زیاد است بنابراین برای وصول این مطالبات تعارفات را کنار می‌گذاریم.

احمدی تشکیل کمیته وصول مطالبات شهرداری رشت و سازمان‌های تابعه آن را مورد تاکید قرار داد و در مورد اقدامات شهرداری در زمان بارش برف هم عنوان کرد: تجهیز ماشین‌آلات و آماده‌ سازی آن‌ها امری است که انتظار دارم توسط بخش‌های ذیربط شهرداری به دقت اجرایی شود.

لازم به ذکر است در این جلسه احکامی هم برای برخی از پرسنل شهرداری رشت جهت پیگیری اجرای تعدادی از طرح‌ها و پروژه‌های شهرداری صادر و ابلاغ شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :