کاشف اسرار-شهردار رشت با تاکید بر اینکه شهرداری قصد دارد از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای برخی پروژه‌ها استفاده کند گفت: پروژه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در رشت حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از شبستان ، سید محمد احمدی با بیان اینکه پروژه‌ های جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر رشت با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال انجام است اظهار داشت: در حال حاضر 90 درصد از پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در محله رودبارتان رشت به اتمام رسیده و آسفالت آن هم انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه آبگرفتگی از جمله معضلاتی است که سال‌ها در رشت با آن مواجه هستیم عنوان کرد: در حال حاضر پنج پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی با پیشرفت فیزیکی 70 تا 90 درصد در سطح شهر رشت در دست انجام است و سعی می‌کنیم تا پایان امسال از کوچک‌ترین فرصت‌ها برای اتمام این طرح‌ها استفاده کنیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه استادسرای شهر رشت چیزی حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد تصریح کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی در بارندگی اخیر بیش از 130 میلیمتر باران در شهر رشت داشتیم با این وجود در نقاطی مانند بلوار شهید قلی‌پور به هیچ عنوان آبگرفتگی رخ نداد.

” احمدی ” در مورد اجرای پروژه خیابان هشت دی هم مطالبی بیان داشت و با تاکید بر اینکه این پروژه در حال بهره‌برداری است یادآور شد: در حال حاضر دو مانع در راستای اجرای این طرح به وجود آمده که می‌بایستی شهرداری از لحاظ حقوقی ورود کند و امیدواریم عملیات اجرایی این طرح هم در دهه مبارک فجر امسال به پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه در بحث لکه‌گیری و روکش آسفالت خیابان‌ها، معابر و کوچه‌ها هم منتظر این هستیم که با پشت سر گذاشتن فصل سرما اقدامات لازم را انجام دهیم اذعان کرد: هماهنگی‌هایی هم انجام شده تا از طریق رایزنی و مذاکره با وزارت راه و معاونت بازآفرینی آن، سهمیه قیر لازم را برای شهر رشت دریافت کنیم.

شهردار استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای اجرای برخی پروژه‌ها را رویکرد شهرداری خواند و گفت: به دلیل کمبود اعتبارات و جذب درآمد در شهرداری‌ها قصد داریم پروژه‌‌های بازگشایی را وارد مدل‌های سرمایه‌گذاری کنیم که فراخوان این کار واقع در میدان فرزانه به سمت خیابان امام علی(ع) صادر و سرمایه‌گذار آن نیز انتخاب شده است.

احمدی اجرا و تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر سایت زباله سراوان را از جمله دغدغه‌هایی که شهرداری اهتمام خاصی بر روی آن دارد اعلام کرد و یادآور شد: اخیرا مذاکرات خوبی در همین زمینه در تهران انجام دادیم و با معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور هم دیدار و گفت‌وگو کردیم.

وی با تاکید بر اینکه 25 درصد قرارداری که در سایت سراوان با شرکت چینی منعقد شده تقریبا تا ماه‌های آینده به اتمام می‌رسد خاطرنشان کرد: ابنیه و زمینی که باید دستگاه زباله‌سوز در آنجا ساخته شود در حال اجرا است از طرفی تمام تلاش ما این است که بتوانیم اشکالاتی که در بحث جمع‌آوری زباله وجود دارد را هم برطرف کنیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :