کاشف اسرار-مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با انتقاد از مدیران اجرایی به دلیل عدم مطالعه قانون مقابله با بحران گفت: بسیاری از مشکلات دستگاه‌ها درمقابله با بحران ناشی از عدم مطالعه مدیران دستگاههای اجرایی از قانون مقابله با بحران و پرهیز از اجرای این قانون است.

به گزارش کاشف اسرار، امیرمرادی توت کله طی سخنانی در جلسه‌ ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت،گفت: دستان رشت برای مقابله با بحران خالی است. مدیریت شهری رشت تاکنون نتواسته ماحصلی درحوزه‌ی شهرداری داشته باشد. وظیفه شهرداری این است بحران‌ها را جمع‌آوری کند نه اینکه کارعمرانی کند. ما استان بحران‌خیزی هستیم ولی شهر رشت هرساله مشکلات یکسانی را تجربه می‌کند.

وی افزود : گزارشی که مدیریت شهرداری رشت بعد از ۴۰ روز درباره‌ی مواجهه با بحران ارایه داد، خوش آیند نیست.

این مسئول،متذکر شد : اگر رشت دوباره برف سنگینی داشته باشد ماحصل آن برای این شهر خوب نخواهد بود. این درحالیست که مدیریت شهری و شورای شهر ۹ ماه فرصت داشتند رشت را برای بحران های احتمالی آماده کنند.

مرادی توت کله ” با تاکید به اینکه دهیاری های استان وضعیت وعملکرد بهتری در مقابله با بحران دارند اضافه کرد: شرایط استان دربرابر بحران برف مربوط به یکی دوسال اخیر نیست و این نکته قابل قبول نیست که شهرداریها بگویند کمبود ماشین آلات داریم و توان مدیریت نداریم.

وی ادامه داد: دولت طی ماده ۱۵ قانون مدیریت بحران به دستگاههای اجرایی از جمله شهرداریها اجازه‌ی استفاده از ماشین آلات بخش خصوصی را داده و موظف است هزینه اجاره را پرداخت کند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به کمبود و فرسودگی ماشین آلات در استان گفت: وضعیت استان در حوزه ماشین آلات مناسب نیست و طی سالهای اخیر تنها ۱۵ دستگاه به کل استان اضافه شده است.

مرادی توت کله ” در حالی عملکرد دهیاران استان در برف را بهتر از شهرداریها اعلام کرد که روزهای گذشته شهردار رشت در جلسه ستاد بحران استان اعلام کرده بود: مشکل ما درخصوص اجاره‌ی دستگاه‌ها این است که هیچ پیمان کاری در استعلام‌ها شرکت نمی‌کند و تقاضای قیمت های بالا دارند.

به گفته سید محمد احمدی”، در بحران های برف برخی دهیاران و بخشداران قیمت هایی به بخش خصوصی می‌دهند که تمام بازار را به هم می‌ریزد.

وی افزود: درحال حاضر ۳۷ دستگاه از مجموع ۵۴ دستگاه ماشین آلات راهداری شهرداری رشت آماده خدمات درهنگام بروز بحران است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :