کاشف اسرار- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تمامی داروهای بیماران خاص و شیمی درمانی و دیگر داروهای اساسی مانند انسولین های قلمی به صورت متمرکز و تحت تدابیر شدید نظارتی در مجموعه داروخانه های منتخب توزیع می شود.

به گزارش کاشف اسرار،فیروز سرودی اظهار کرد: تمامی داروهای بیماران خاص و شیمی درمانی و دیگر داروهای اساسی مانند انسولین های قلمی به صورت متمرکز و تحت تدابیر شدید نظارتی در مجموعه داروخانه  های منتخب توزیع می شود و عرضه و تحویل تمام اقلام فوق الذکر به بیماران، صرفا” از طریق ثبت در سامانه های سازمان های بیمه گر و سامانه TTAC صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به بخش نامه های سازمان غذا و دارو که توزیع برخی از اقلام دارویی را صرفا” بیمارستانی اعلام کرده است و هم چنین با توجه به ابلاغ آخرین دستورالعمل توزیع داروهای بیمارستانی توسط این معاونت به شرکت های پخش، به منظور نظارت بیش از پیش و جلوگیری از بروز عوارض و مقاومت آنتی بیوتیکی و همچنین جلوگیری از کمبود داروهای بیمارستانی در سطح بیمارستان ها، معاونت غذا و دارو دانشگاه عرضه برخی از اقلام دارویی بیمارستانی را صرفا” در داروخانه های منتخب استان مجاز اعلام کرده است .

به گفته این مسئول، عرضه سایر اقلام دارویی بیمارستانی (خارج از لیست اعلامی به شرکت های مجاز) در سطح داروخانه های شهری استان ممنوع می باشد.

سرودی اذعان کرد : متاسفانه تجویز و نسخه نویسی این اقلام صرفا بیمارستانی، توسط پزشکان به عنوان کمبود دارویی در سطح داروخانه های شهری استان نمود پیدا می کند.

وی گفت: معاونت غذا و دارو دانشگاه طی مکاتبات متعدد لیست اقلام دارویی که صرفا” توزیع بیمارستانی دارند و هم چنین لیست اقلام دارویی بیمارستانی که مجوز توزیع در سطح داروخانه های منتخب استان را دارند جهت اطلاع معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور اطلاع رسانی مناسب به پزشکان، اعلام نموده است.

معاون دانشگاه،تاکید کرد: مردم دارو را از سطح داروخانه های استان تامین کنند و از خرید و تهیه دارو خارج از شبکه رسمی توزیع دارو اکیدا” خودداری کنند و هم چنین، با مشاهده تخلفات از طریق شماره تلفن ۱۹۰ و یا سامانه ثبت شکایات مردمی کالاهای سلامت محور، مراتب را به معاونت غذا و دارو دانشگاه اعلام نموده تا کارشناسان مربوطه در اسرع وقت، نسبت به پیگیری آن اقدام نمایند.

سرودی ” با اشاره به اینکه در صورت وجود هرگونه مستندات فروش دارو خارج از شبکه رسمی توزیع دارو، این معاونت آمادگی لازم خود را جهت پیگیری و برخورد با عاملان آن، مطابق با قوانین و مقررات جاری اعلام دارد، یاد آور شد: طی مکاتبات و از طریق روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اسامی داروخانه های منتخب توزیع کننده داروهای خاص، شیمی درمانی و برخی از اقلام دارویی بیمارستانی مجاز به اطلاع معاونت درمان دانشگاه و عموم مردم نیز، رسانده شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :