کاشف اسرار-استاندار گیلان در دیدار با وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات، با اشاره به ایام امتحانات ، خواستار رفع مشکل دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به ویژه در مناطق روستایی به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات شد.

 به گزارش کاشف اسرار به نقل از استانداری ، ارسلان زارع ” امروز در دیدار با ” جواد آذری‌ جهرمی “اظهار داشت: در راستای پوشش ۲۰۵ روستای استان که به طور عمده از دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت محروم هستند، ایجاد ۴۶ سایت جدید به اپراتور دوم (ایرانسل ) ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به پیگیری های قبلی در خصوص ارتقاء ۶۰ سایت همراه اول به فنآوری  4G ، تا کنون تنها ۱۰ سایت به فناوری یاد شده ارتقا یافته اند.  

این مقام با اشاره به نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به ویژه در فصل امتحانات علی الخصوص در مناطق روستایی، خواستار شتاب در تکمیل پروژه های مزبور شد تا برخی از آنها در دهه مبارک فجر و مابقی تا پایان امسال به بهره برداری برسند.

زارع ” همچنین گفت که مراحل طراحی، مکان‌یابی و فرایندهای مرتبط پروژه های جدید اعم از طرح برق و فرایند مجوز منابع طبیعی و … آغاز شود تا به محض تامین منابع مالی و تجهیزات، پروژه ها به اجرا و بهره برداری برسند.  

وی در خصوص مرکز داده استان، حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان و پشتیبانی فزون تر از مخابرات بویژه بهسازی و روزآمد کردن تجهیزات و رفع مشکلات آن مجموعه تاکید کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :