کاشف اسرار-در نشست مشترک مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با دبیر ستاد توسعه و مدیریت گردشگری و هم چنین رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت بر لزوم افزایش تعاملات و هم افزایی ها جهت اجرای مدل عملیاتی در حوزه گردشگری سلامت، کشاورزی و حفظ میراث ماندگار شهر رشت تاکید شد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از شهرداری،مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در این نشست با بیان اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط این دستگاه طی ماه های اخیر، شهر رشت به عنوان شهر صنایع دستی در هنر رشتی دوزی ثبت ملی شد .

مسعود حلاج پور، متذکر شد : ایجاد موزه های تخصصی و بازارچه های دائمی هنرهای صنایع دستی محرک تولید و اشتغال زایی در رشت می شود.

دبیر ستاد گردشگری شهرداری رشت طی سخنانی از تلاش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ثبت ملی شهر رشت در حوزه صنایع دستی با عنوان رشتی دوزی قدردانی کرد.

سمیرا اکبر پور “ بر لزوم تعاملات مثبت فی مابین و تلاش این ستاد جهت جذب و ماندگاری گردشگر در حوزه خوراک و سلامت تاکید کرد.

همچنین متین عاشوری رییس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت نیز با تشریح فرصت های سرمایه گذاری در حوزه بازآفرینی و گردشگری، احیای بافت‌های تاریخی شهر و گذرهای قدیمی، تحقق این امر را مستلزم همکاری متقابل عنوان کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :